Ceratizit AMPER 2019

Ocenění za udržitelný rozvoj

V rámci udělování Evropské ceny za udržitelný rozvoj v oblasti dopravy (ETPN) obdržela společnost DACHSER na konci loňského roku speciální cenu za společenskou odpovědnost. V kategorii Přepravní firmy a spedice se pak umístila na první příčce.

 

 Speciální cenu uděluje odborné mnichovské logistické vydavatelství Huss-Verlag za angažovanost společnosti v udržitelném rozvoji. Posuzuje aktivity společnosti v oblasti ochrany životního prostředí, sociální odpovědnosti, ale také firemní kulturu a společenskou angažovanost v oblasti vědy a zajištění bezpečné budoucnosti. Důležité přitom je, aby tato angažovanost byla také v souladu s firemními cíli. „U společnosti Dachser nás přesvědčil především celkový udržitelný koncept rodinné společnosti,“ uvedla ve svém hodnocení porota, která byla složena z šesti redaktorů odborných publikací nakladatelství Huss-Verlag z německého Mnichova. Každý člen poroty mohl pro kategorie „Přepravní firmy a spedice“ a „KEB služby (kurýrní, expresní a balíkové služby)“ navrhnout až tři kandidáty.

„Již řadu let sázíme na sociální, ekologický a ekonomický udržitelný rozvoj. Uznání, kterého se nám s touto cenou dostalo, nás velmi těší a zároveň motivuje k další práci,“ řekl Bernhard Simon, CEO skupiny DACHSER.

 
Publikováno: 10. 1. 2018 | Počet přečtení: 297