Ceratizit AMPER 2019

Řešení Lenova pro datová centra

Společnost Lenovo přináší škálovatelné softwarově definované storage (SDS) řešení - Distributed Storage Solution pro IBM Spectrum Scale (DSS-G). Řešení je navrženo tak, aby podporovalo škálovatelná úložiště vhodná pro firemní prostředí náročná na výkon a data. Snižuje celkové náklady na vlastnictví a umožňuje efektivnější využívání infrastruktury při zvládání náročných úloh.

 

Lenovo DSS-G díky tomu umožňuje zákazníkům zvládat růst datového objemu a z něj vyplývající potřebu ukládat velké množství strukturovaných i nestrukturovaných dat. V současné době představuje nasazování storage řešení pro provoz vysoce výkonné výpočetní techniky (HPC), umělé inteligence (AI), analytiky a cloudových prostředí značné nároky na IT zdroje. DSS-G řešení je určené k tomu, aby urychlilo zavádění softwarově definované technologie datových center. Zákazníkům takové řešení poskytuje klíčové výhody, mezi něž patří jednodušší infrastruktura, vyšší výkon a nižší náklady na vlastnictví.

„Řešení Lenovo HPC jsou součástí výzkumných projektů zaměřených na řešení nejsložitějších výzev pro lidstvo. Každý pátý superpočítač na světě je postaven na řešení Lenovo HPC a my jsme hrdí na to, že mezi naše partnery patří např. významné univerzity. Nabídka DSS-G přitom naše možnosti v této oblasti ještě rozšiřuje. Naši zákazníci mohou nyní použít softwarově definované řešení pro ukládání dat, které ještě zvyšuje výkon, škálovatelnost a možnosti prostředí HPC,” řekl Madhu Matta, viceprezident a generální manažer společnosti Lenovo pro oblast HPC a umělé inteligence.

DSS-G je postaveno na serveru Lenovo System x3650 M5 vybaveném výkonnými procesory Intel Xeon. V nabídce je řešení dostupné jako předem integrovaný a snadno implementovatelný rackový systém. Obsahuje jak diskové jednotky SAS Lenovo D1224 a D3284 12 Gb/s, tak softwarové a síťové komponenty včetně podpory Red Hat Enterprise Linux. Tato nabídka tak umožňuje využít širokou škálu technologií v rámci jediného integrovaného řešení.

Mezi funkce DSS-G patří:

• Snadná škálovatelnost: začněte s menším výkonem i kapacitou a snadno je navyšujte pomocí modulárního přístupu,

• Inovativní RAID: s IBM Spectrum Scale Declustered RAID snižte náklady na obnovu až 8krát,

• Možnost využití vysokorychlostní sítě: včetně sítě Infiniband nebo Ethernetu s rychlostí až 100 Gb/s.

Řešení DSS-G je doplněno platformou Lenovo Scalable Infrastructure (LeSI). LeSI využívá desítek let inženýrských zkušeností se špičkovými technologiemi, aby zajistilo snadnější uvedení celého řešení do provozu. Dále zajišťuje integrované a plně podporované řešení, které kombinuje nejlepší techniku v tomto odvětví s optimalizovaným designem. To umožňuje maximální dostupnost systému a rychlou detekci příčiny problémů po celou dobu životnosti systému.

Tyto funkce umožňují zákazníkům pracujícím s vysoce výkonnou výpočetní technikou náročnou na data, nebo těm, kteří využívají big data či cloud, soustředit své úsilí na zvyšování hodnoty vlastního podnikání. Kromě toho zákazníci opět získají možnost využít prostředky a energii, které dříve museli vynakládat na navrhování, optimalizaci, instalaci a podporu infrastruktury potřebné pro splnění požadavků jejich podnikání.

Kromě toho Lenovo nabízí komplexní portfolio služeb, které zajišťují podporu zařízení DSS-G a veškerých dalších IT technologií Lenovo po celou dobu jejich životního cyklu. Odborníci firmy Lenovo jsou připraveni pomoci s celkovým nasazením řešení a zároveň jsou schopni poskytnout neustálý monitoring a správu technických systémů včetně spravovaných služeb. Mezi dostupné výhody patří také existence pouze jednoho kontaktního místa pro podporu na dané úrovni řešení.

 
Publikováno: 8. 1. 2018 | Počet přečtení: 298