Ceratizit AMPER 2019

Nenechte si ujít v kině: Velká hra

Americký snímek, který přišel do našich kin, popisuje příběh freestylové lyžařky, z které se stala pokerová princezna. Film byl natočen podle knižní předlohy a díky hlavní hrdince Molly Bloom, kterou ztvárnila Jessica Chastain, si odnesete neuvěřitelný zážitek. Ve filmu, trvajícím přes dvě hodiny, nenajde divák ani trochu nudy, naopak spoustu detailů z pokerového prostředí, inteligentní humor a nechybí ani dojemná scéna.

 

Autobiografický příběh, který vypráví hlavní hrdinka, je posazen do prostředí bohatých a vlivných lidí. Mladou nadějnou lyžařku, trénovanou nejdřív svým otcem (Kevin Costner), čeká skvělá kariéra freestylové lyžařky, ale zranění páteře ji vyřadilo ze hry. Cepovaná svým otcem, aby se nikdy nevzdávala, začíná nový život. Nedostudovaná právnička si čichne k pokerovým dýchánkům bohatých a vlivných lidí. Časem začne sama pořádat své vlastní hry pokeru, dostává se do miliónových obratů, ale také do rozporu se zákonem.   
Režisérovi Aaronu Sorkinovi se podařilo vytvořit opravdu skvostný film. Díky delším komentářům je divák vtahován do děje, aby mu neušly žádné podrobnosti. Hlavní hrdinka je inteligentní žena, která dokáže dosáhnout úspěchu svou pílí, chytrostí a vytrvalostí. Je navenek křehká, ale uvnitř silná a nevzdávající se. V této roli podala Jessica Chastain neuvěřitelný výkon. Její autoritu akceptovali všichni hráči, byť jinak slavní a bohatí, jak v Los Angeles tak i v New Yorku. Jde o strhující podívanou, kde po boku Jessici Chastain si zahrál Kevin Costner či Idris Elbu (její právník).
Jde o velmi dobře a detailně zpracovaný snímek, který dokáže diváka připoutat k židli a z kterého na konci filmu odchází plný dojmů a myšlenek, jak by mohly vypadat další životní příběhy Molly Bloom. 

 
Publikováno: 7. 1. 2018 | Počet přečtení: 310