expo ZAT AMPER 2019

Rekord VW - více než šest milionů vozidel

Automobilka Volkswagen vyrobila na celém světě během roku 2017 více než šest milionů vozidel. Za překonáním tohoto významného milníku stojí dosud největší modelová ofenziva klíčové značky koncernu VW a rostoucí požadavky zákazníků na mezinárodních trzích. V čele globálního žebříčku nejvíce vyráběných modelů stojí Jetta, Golf, Santana, Passat a Polo.

 

Kromě široké nabídky s více než 60 modely přispěla také dosud největší modelová ofenziva značky. Thomas Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, zodpovědný za výrobu a logistiku, k tomu uvádí: „Více než šest milionů vyrobených vozidel během dvanácti měsíců je především důkazem toho, že naše výrobní závody a naši zaměstnanci nepřetržitě zvyšují své kompetence v oblasti výroby. Ve výrobě máme týmy na vrcholné úrovni, které úspěšně zvládají rostoucí požadavky zákazníků.“

Tento vývoj je podporován dlouhodobými bestsellery Jetta, Golf, Santana, Passat a Polo, ale i stále více poptávaným modelem Tiguan a produkty, které byly nedávno uvedeny do prodeje, jako jsou nové modely Polo, Arteon a T-Roc.

Volkswagen vyrábí ve více než 50 závodech ve 14 zemích. Od zahájení sériové výroby modelu Brouk Typ 1 před 72 lety sjelo z montážních linek více než 150 milionů vozů Volkswagen. V současnosti zahrnuje produktové portfolio značky na celém světě více než 60 modelů.

V rámci strategie pro budoucnost TRANSFORM 2025+ zintenzivňuje Volkswagen svou modelovou ofenzivu. Jen v roce 2017 uvedl na celém světě na trh více než 10 nových modelů. V nadcházejících letech bude modernizována kompletní produktová paleta a v důležitých segmentech, jako je kategorie SUV nebo elektrická mobilita, bude nabídka rozšiřována. Do roku 2020 bude značka nabízet na celém světě 19 SUV a jejich podíl na celé modelové nabídce vzroste na 40 %. Ve druhé fázi od roku 2020 vytvoří rozsáhlou rodinu elektricky poháněných vozidel na základě zcela nově vyvinuté platformy pro elektromobily. Modelová řada I.D. je automobilovou budoucností značky. Budou ji tvořit modely I.D., I.D. Crozz a I.D. Buzz. Tyto tři modely vytvoří první formaci, s níž Volkswagen zahájí v roce 2020 v rychlém sledu globální ofenzivu v oblasti elektrické mobility. Do roku 2025 má být do provozu uveden jeden milion elektromobilů Volkswagen.

 
Publikováno: 4. 1. 2018 | Počet přečtení: 327