Ceratizit AMPER 2019

Ikona Inteligentní mobility jde do výroby

Oficiálně zahájila automobilka Nissan pro evropské zákazníky výrobu zcela nové generace modelu Leaf, světově nejprodávanějšího elektromobilu. Z výrobních linek v britském Sunderlandu již sjíždějí první vozy, aby si je v únoru mohli zákazníci vyzvednout.

 
Tento nový model, který ztělesňuje vizi Inteligentní mobility Nissan a již sbírá mezinárodní ceny za inovace a technologie, se dočkal zcela nového provedení, které nabízí delší dojezd, dynamický design, vyspělé jízdní asistenční technologie a rozšířenou konektivitu.

Kevin Fitzpatrick, viceprezident divize výroby společnosti Nissan Europe, uvedl: „Nissan byl první, kdo na evropský trh v roce 2011 uvedl elektromobily a od té doby je každým rokem jasnější, že stále více zákazníků sdílí naši vizi budoucnosti mobility. Máme obrovskou radost ze zahájení výroby v Sunderlandu a z toho, že v únoru dodáme na evropské trhy nový Leaf.“

Nový Leaf nabízí delší dojezd (378 km*) na jedno nabití a umožňuje řidičům užívat si delší cestování propojené evropskou sítí rychlonabíjecích stanic CHAdeMO.

K jeho špičkovým technologiím patří:

• e-Pedal, který umožňuje startovat, zrychlovat, zpomalovat a zastavit jednoduchým zvyšováním nebo snižováním tlaku na plynový pedál. Dokonce dokáže držet vozidlo na místě ve svahu. Je součástí standardní výbavy již od základní úrovně.

• ProPILOT - pokročilý systém podpory řidiče automaticky reguluje vzdálenost od vozidla vpředu a citlivými zásahy do řízení mu pomáhá udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu.

• Technologie ProPILOT Park zase umožňuje zaparkovat vůz pouhým stisknutím tlačítka. Využívá technologii zpracování obrazu ze čtyř kamer a pomocí údajů z 12 ultrazvukových snímačů rozmístěných po obvodu vozu.

Nissan Leaf se ve Spojeném království vyrábí pro evropské trhy již od roku 2013. Od roku 2011 se jich v Evropě prodalo více než 85 000, přičemž první dodávky pocházely ze závodu v japonské Oppamě. Zahájení výroby v britském Sunderlandu následuje poté, co nový Leaf získal své první velké mezinárodní ocenění na každoroční slavnostní události CES Unveiled v rámci veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který pořádá asociace spotřebitelů CTA (Consumer Technology Association).
 
Publikováno: 4. 1. 2018 | Počet přečtení: 294