expo

Termální kamery nyní dostupnější

Cenově výhodné kamery společnosti Axis přinášejí možnosti termálního „vidění“ i pro malé a středně velké systémy s omezeným rozpočtem, jako jsou např. školy, pečovatelská zařízení a malé samostatné maloobchodní prodejce.

 

Kamery umožňují detekovat vniknutí a identifikovat povahu incidentů, aniž by docházelo k porušení práva na zachování nedotknutelnosti identit dotyčných osob. Termální technologie se cení kvůli tomu, že dokáže zajistit spolehlivou detekci s nízkým podílem planých poplachů, ale až dosud byla cena vysoce kvalitních termálních kamer mimo možnosti organizací s menšími rozpočty. Nová síťová termální kamera Axis P1280-E je určena pro vnitřní nebo venkovní použití, přičemž má flexibilní provedení, které umožňuje umístit jednotku s termálním čidlem i do stísněných míst. Lze ji objednat s instalací na stěnu či strop nebo zapustit do povrchu. Model P1290 je určen pro vnitřní použití a pro zachování diskrétnosti ji chrání kopule.

Oba modely lze použít jako cenově výhodné detektory s možností vizuálního potvrzení pro zajištění bezpečnosti lidí a majetku. Kamery mají vestavěné analytické nástroje, jako je Video Motion Detection, které mohou poslat upozornění, když kamera detekuje pohyb objektů v předem definované oblasti. Kamery rovněž podporují platformu Camera Application Platform, která je kompatibilní se širokou škálou aplikací třetích stran.

V prostředích, kde je naprosto nezbytné zachovat soukromí osob, např. v pečovatelských domovech, dokáže termální snímání detekovat incidenty, aniž by se odhalily detaily konkrétních osob v záběru. Ve spojení s analytickými nástroji umějí upozornit nebo spustit alarm, když pacient nebo ubytovaná osoba upadne, a personál tak může okamžitě zasáhnout.

V pečovatelských domovech mohou zaměstnanci sledovat pacienty a obyvatele na dálku, aby mohli pracovat efektivněji, aniž by své pacienty a obyvatele rušili. Stejně tak je možné používat termální zobrazování pro sledování pohybů studentů ve škole, přičemž personál nemusí být fyzicky přítomný v každé místnosti nebo chodbě, a rušit tak soukromí studentů. Kromě toho mohou být kamery použity uvnitř školy i mimo ni k zjišťování neoprávněného vstupu před vyučováním, během něj nebo po jeho skončení.

 
Publikováno: 3. 1. 2018 | Počet přečtení: 327