Ceratizit AMPER 2019

Inovace kombinující LED i OLED v jednom řešení

Společnost Varroc Lighting Systems představila na Mezinárodním symposiu o automobilovém osvětlení (ISAL) v německém Darmstadtu revoluční řešení v oblasti vnějších osvětlovacích systémů vozidel. Umožní vyrábět světlomety a svítilny s osobitým designem a dalšími specifickými funkcemi.

 
Nákladově efektivní novinka s označením Surface LED technologie v sobě spojuje vzhled a možnosti OLED s prověřenými výhodami klasických LED světelných zdrojů. Přináší více volnosti při designových inovacích a vylepšování funkčnosti vnějšího osvětlení, než bylo možné kdykoliv v minulosti.

Tato patentovaná technologie využívá tenké vrstvy mikrooptických filtrů a konvenčních zdrojů LED. Výsledkem je rovnoměrné vyzařování světla, které je obecně spíše spojováno s parametry OLED. Každý svítící článek Surface LED je pouze 3,5 mm tenký s plynule nastavitelným jasem 2000-13 000 cd/m2. Na rozdíl od v současnosti dostupných automobilových OLED na trhu se mohou nové Surface LED elementy vyrábět v různě zakřivených 3D tvarech a také jako vícebarevné, což umožňuje rozvoj a kombinaci dalších světelných funkcí.

S tímto novým produktem spojuje Varroc výhody rozvíjející se technologie OLED, včetně ultratenkého profilu a jednolitého světelného výstupu s osvědčenou spolehlivostí, nízkou cenou a flexibilitou LED. Díky možnostem 3D tvarování a designu při využití více barev světla nabízí Surface LED technologie novou, nákladově efektivní a přitom vysoce účinnou cestu k navrhování inovativních osvětlení automobilů.

Existuje silná touha, aby se při osvětlení exteriérů vozidel využívaly technologie OLED, ale náklady a technické komplikace zatím omezily využití pouze na několik vozidel prémiové třídy. Technologie Surface LED eliminuje tyto překážky, a dokonce přidává několik funkcí, které při využívání OLED zatím nejsou možné.
 
Publikováno: 2. 1. 2018 | Počet přečtení: 257