Ceratizit AMPER 2019

Při testech LAA byla překročena rychlost 1 Gb/s

Společnostem Ericsson a T-Mobile se podařilo dosáhnout rychlosti 1,1 Gb/s použitím 12vrstvové technologie LAA. Jako první na světě překonali rychlost 1 Gbps na nelicencovaném spektru.

 
Testování proběhlo v laboratořích společnosti T-Mobile Bellevue ve Washingtonu s využitím technologie Ericsson Radio System a zařízení sítě na testování TM500 od společnosti Cobham Wireless. Přenosová rychlost dat byla dosažena kombinací několika klíčových technologií LTE včetně 256 QAM, 4x4 MIMO a LAA, a to prostřednictvím agregace dvou licencovaných a tří nelicencovaných nosičů. Kombinace použití těchto technologií LTE v nelicencovaném a licencované spektrum a umožňuje většímu počtu operátorů dosáhnout ve svých sítích gigabitových rychlostí.

Technologie LAA byla v minulosti testovaná na 10 vrstvách a dosáhla rychlosti stahování do 1 Gb/s. Rozšíření na 12 vrstev umožňuje rychlost přesahující 1 Gb/s. Technologie Ericsson Radio 2205 umožňuje operátorům nasadit LTE na nelicencovaném pásmu 5 GHz v prostředí vnějších mikrobuněk. Díky LAA mohou být nelicencované nosiče agregované s těmi licencovanými na mikrobuňkách anebo na blízkých makrobuňkách.

„T-Mobile vybudoval nejrychlejší LTE síť díky inovacím a novým technologiím. Technologie LAA vychází z nasazení technologií 4x4 MIMO a 256 QAM a poskytne zákazníkům v roce 2018 ještě lepší přístup k téměř gigabitovým rychlostem,“ řekl Neville Ray, ředitel pro technologie ve společnosti T-Mobile. K tomu dodal Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident společnosti Ericsson: „Překonání hranice rychlosti 1 Gb/s znamená, že komerční gigabitové rychlosti nejsou díky technologii LAA a MIMO jako klíčového faktoru pro mnoho uživatelů širokopásmového připojení daleko od reality.“
 
Publikováno: 29. 12. 2017 | Počet přečtení: 277