Ceratizit AMPER 2019

Mobilní aplikace Lease Plan pro komunikaci s řidiči

Česká pobočka leasingové společnosti LeasePlan zprovoznila novou komunikační platformu pro uživatele jejích vozidel. Zahrnuje webový portál MyLeasePlan a aplikaci pro mobilní telefony. Řidičům umožňuje komunikaci s LeasePlanem a poskytuje jim řadu informací souvisejících s užíváním vozu.

 
Mobilní aplikaci je možno stáhnout zdarma z tradičních obchodů Google Play, App Store či Windows Phone Store. Všichni stávající uživatelé vozů již obdrželi přístupové údaje e-mailem. Každý nový řidič je získá do několika dnů po převzetí vozidla.

„Z pohledu řidičů jde o podstatnou novinku, dosud totiž neměli k informacím navázaným na své vozidlo přímý přístup. Pokud je potřebovali, museli se obrátit na svého fleet manažera, anebo jinou pověřenou osobu. Teď mají všechny podstatné informace platné pro konkrétní vozidlo k dispozici kdykoli a kdekoli,“ říká Petra Ochová, Business Development Director firmy.

Platforma je rozdělena do několika logických částí. Řidič tak jednoduše získá např. technické údaje o vozidle i podmínkách smlouvy, třeba o délce leasingu nebo předpokládaném kilometrovém nájezdu. Data o najetých kilometrech může snadno aktualizovat. Důležitou součástí je sekce, která se věnuje službám. Řidič v přehledném výčtu zjistí, na které služby má nárok. Nalezne zde i popis všech služeb, které LeasePlan nabízí, jak je lze čerpat a na co je dobré dát si pozor při jejich využívání.

V sekci zaměřené na péči o vozidlo se dozví, do jakého servisu či pneuservisu může se svým vozem zajet. Každému řidiči se přitom zobrazí na mapě pouze ti partneři, kteří jsou určeni právě pro jeho automobil. K vybranému partnerovi jej pak navede navigace, která je součástí řešení.

Platforma pomůže i v dalších situacích, např. když řidič potřebuje zablokovat palivovou kartu, nahlásit pojistnou událost nebo objednat odvoz vozidla. Řešení zahrnuje také on-line formuláře, kterými uživatel může komunikovat s LeasePlanem anebo si zajistit vybrané služby pomocí několika kliknutí.

Platforma je založena na korporátním systému, který vyvinula nizozemská centrála LeasePlanu. Pro potřeby tuzemských řidičů je kompletně k dispozici v češtině, ale mohou ji využívat i v anglické verzi. Součástí českého řešení se stal navíc bonusový program LeasePlanu, známý jako Drivers´ Club. „Dříve byl určen pouze pro členy klubu, kteří se do něj museli zaregistrovat. Teď získává nárok na všechny výhody, které bonusový program poskytuje, automaticky každý řidič. Stačí, aby otevřel web MyLeasePlan, anebo mobilní aplikaci, a může vybírat ze zvýhodněných nabídek desítek našich partnerů, případně si přečíst zajímavé tipy a rady, které v rámci klubu nabízíme,“ vysvětluje Petra Ochová.
 
Publikováno: 28. 12. 2017 | Počet přečtení: 284