expo ZAT AMPER 2019

Maďaři kupují další české lokomotivy

Maďarský dopravce CER Cargo Holding zařadí do svého vozového parku další dvě lokomotivy od české firmy CZ LOKO. Během prvního čtvrtletí 2018 získá dceřiná společnost CER Slovakia dvousystémový elektrický EffiLiner 3000 a CER Hungary pak diesel-elektrický EffiLiner 1600.

 

Lokomotivy dopravce nasadí na vozbu nákladních vlaků v Maďarsku, Slovensku a Česku. Obě společnosti nyní ještě jednají o dodávce dalšího EffiLineru 1600, tentokrát pro CER Slovakia.

„Jde o další velký úspěch, který navazuje na červnovou dodávku lokomotivy EffiShunter 1600. Pokračování spolupráce potvrzuje, že naše lokomotivy obstojí v náročném traťovém provozu i vůči evropské konkurenci,“ uvedl Josef Bárta, předseda představenstva CZ LOKO.

Čtyřnápravový EffiLiner 3000 o výkonu 2910 kW a maximální rychlosti 120 km/h představuje komplexní modernizaci vyřazených belgických lokomotiv Class12, na níž se pod vedením CZ LOKO podílela desítka firem českého a slovenského železničního průmyslu. Celý projekt začal v roce 2013, kdy CZ LOKO dovezlo z Belgie 12 těchto vysloužilých elektrických vozidel od státního dopravce SNCB a začalo s jejich komplexní modernizací. CER Hungary se stane prvním zahraničním uživatelem této elektrické lokomotivy od CZ LOKO.

Čtyřnápravový EffiLiner 1600 o výkonu 1550 kW a maximální rychlosti 100 km/h nabízí vysokou spolehlivost a nízké náklady na provoz a údržbu. V Česku už tyto lokomotivy využívají např. společnosti SD – Kolejová doprava a Unipetrol Doprava. Před dokončením je další, tentokrát pro slovenskou společnost PSŽ.

„Nejnovější dodávky pro skupinu CER jednoznačně potvrzují správnost rozhodnutí zaměřit se také na maďarský trh. Vidíme v něm obrovský potenciál a naše obchodní aktivity na něm chceme dál rozvíjet. O elektrický EffiLiner 3000 projevuje zájem řada dopravců a dodávka pro CER Cargo Holding je toho důkazem,“ přibližuje další obchodní plány Jaroslav Plhák, obchodní a marketingový ředitel CZ LOKO.

 
Publikováno: 26. 12. 2017 | Počet přečtení: 343