Ceratizit AMPER 2019

Inteligentní Kirobo Mini

Okouzlující robot Kirobo Mini, který disponuje umělou inteligencí, se dá již nyní koupit ve všech salónech Toyoty v Japonsku. Téměř 20cm robůtek je schopen přirozeně konverzovat. Jde o zmenšenou verzí Kiroba, prvního robota, který vedl přátelský rozhovor s člověkem ve vesmíru.

 

Kirobo Mini se již od svého prvního uvedení do provozu učí od svého majitele, pozoruje okolí, zapamatovává si společně strávené okamžiky. Díky tomu se rozhovory s ním stávají stále zajímavější a stále lépe ladí se zájmy majitele a jeho každodenním životem.

Kirobo otáčí hlavu směrem k člověku, s nímž hovoří, a během rozhovoru vykonává pohyby hlavou i rukama charakteristické pro japonskou kulturu. Je schopen zapamatovat si společné zážitky a umí žertovat. Může se také vzdáleně spojit s multimediálním systémem a navigací některých modelů Toyoty, ale i se systémem inteligentního domu Toyoty, a v rozhovoru umí uplatnit informace, které získá tímto způsobem. Díky kompaktním rozměrům a obalu můžete vzít robota všude s sebou. V sedící poloze měří pouhých 10 cm.

Od května 2017 bylo možné koupit Kiroba v předprodeji v Tokiu a v prefektuře Aiči, kde se nachází hlavní sídlo Toyoty. Nyní byl spuštěn běžný prodej ve všech japonských salonech Toyoty. Robot stojí 39 800 jenů, tedy necelých 8000 Kč, obal se židličkou pak vyjde na 5950 jenů, zhruba 1200 Kč.

 
Publikováno: 22. 12. 2017 | Počet přečtení: 291