Ceratizit AMPER 2019

Kluzné pouzdro s dvojnásobným výkonem

Společnost igus vylepšila svůj už tak úspěšný materiál iglidur G pro kluzná pouzdra a přichází na trh s vylepšeným materiálem iglidur G1. Jde o nový samomazný a bezúdržbový triboplast, který je vysoce odolný vůči vyšším teplotám, s nízkou absorpcí vlhkosti a vylepšenou odolností vůči oděru.

 
Nejčastěji používané kluzné pouzdro iglidur G bylo poprvé představeno již v roce 1983. Mezitím se rozšířilo do celého světa. Nyní je k dostání v 650 metrických katalogových rozměrech od 1,5 až 195 mm v průměru.

„V případě pouzdra igliduru G jde o unikátní kombinaci příznivé ceny s mnohostrannými technickými vlastnostmi, jako je např. dlouhá životnost, a to na různých materiálech hřídelí při rotačním i kývavém pohybu. To vše v nepříznivých podmínkách prostředí jako je znečištění, špony nebo rázy,“ vypočítává Tomáš Vlk z firmy Hennlich, která značku igus zastupuje na našem trhu.

Nový materiál iglidur G1 disponuje výrazně vylepšenými vlastnostmi, přitom za téměř stejnou cenu. Vývojářům igus se podařilo zredukovat míru opotřebení při nízkém zatížení (do 5 MPa) až na čtvrtinu. Proto mohou být životnosti i při vysokém zatížení (dle parametrů aplikace) až dvojnásobné. Tento nový materiál lze trvale použít v aplikacích, kde je dosahováno teploty až do 180 °C, tj. o 50 °C více než iglidur G. Kromě toho se o polovinu, až na 120 °C, zvýšila teplota relaxace, tedy teplota, při které je vyžadováno přídavné axiální zajištění. Díky tomu a díky snížené absorpci vlhkosti (více než o 50 %) je tento materiál vhodný pro použití v ještě širším spektru podmínek prostředí.

Jde tak o další vylepšenou alternativu pro pohyblivé aplikace místo doposud používaných kovových řešení. Kluzná pouzdra z nového materiálu se budou nejdříve vyrábět ve 113 standardních rozměrech, a to s přírubou i bez příruby. Pak se bude program velikostí dle požadavků nepřetržitě rozšiřovat. Materiál iglidur G1 lze rychle spočítat a nakonfigurovat on-line.


Nové bezúdržbové plastové kluzné pouzdro iglidur G1 nabízí ve srovnáním s iglidur G dvakrát delší životnost za téměř stejnou cenu
 
Publikováno: 22. 12. 2017 | Počet přečtení: 343