Ceratizit AMPER 2019

Lenovo a Intel: bezpečnější autentizace

Být online je v dnešním digitálním světě nezbytnou součástí každodenního života. Lidé proto potřebují bezproblémové vestavěné zabezpečení, které je pomáhá chránit ve chvíli, kdy se přihlašují k internetovému bankovnictví, nakupují online, nebo navštěvují sociální sítě.

 
Jen loni se udály přes čtyři pětiny případů neoprávněného přístupu k datům na internetu ve spojitosti s jednoduchými, ukradenými nebo továrními hesly. Ochrana internetového soukromí, identity a nejrůznějších typů dat je nyní důležitější než kdykoli předtím a vyžaduje lepší bezpečnostní řešení.

Lenovo a Intel představily první vestavěné autentizační řešení, jehož posláním je zlepšit zabezpečení surfování na internetu, online nakupování i práci na počítači. Lenovo je tak prvním výrobcem počítačů, který přináší systém autentizace s certifikací FIDO. Ten je integrovaný přímo do zařízení s operačním systémem Windows. Díky použití technologie Intel Online Connect, která je dostupná pro procesory Intel Core 7. a 8. generace, obsahují nejnovější zařízení Lenovo systém autentizace s certifikací FIDO přímo ve svém jádru. Internetová autentizace při návštěvě oblíbených stránek jako PayPal, Google, Dropbox a Facebook je díky tomu jednodušší a bezpečnější.

Uživatelé se nově nemusí spoléhat na hesla jako jediný způsob bezpečného přihlášení k webovým stránkám. Mohou využít přihlášení jediným dotykem prstu na integrované čtečce otisků za využití protokolu UAF (Universal Authentication Framework), nebo jim stačí jednou kliknout na obrazovku a ověřit svoji identitu pomocí U2F (Universal 2nd Factor) protokolu. Při použití této integrované autentizaci využívají webové stránky bezpečnostní klíče, které jsou chráněné a uložené hluboko v hardwaru počítače. To zvyšuje nejen úroveň ochrany uživatele, ale omezuje hrozbu zneužití dat.

- UAF autentizace pomocí otisku prstu: Uživatelé se mohou snadno přihlásit ke svému účtu u služby PayPal pouhým dotykem prstu na šifrované integrované čtečce otisků.

- U2F s vestavěnou dvoustupňovou autentizací: Poté, co se uživatelé přihlásí k webové stránce svým uživatelským jménem a heslem, čeká je ještě jeden dodatečný prvek autentizačního procesu. Nejde však o oddělený bezpečnostní klíč nebo SMS kód. Dvoustupňová autentizace zabudovaná přímo v počítači má za cíl identifikovat uživatele a navést ho rovnou ke kliknutí na tlačítko, aby se mohl přihlásit ke stránkám jako je Google, Facebook, Dropbox a další.

Přístup Intel Online Connect a rozšíření Intel Software Guard (Intel SGX) jsou vestavěné přímo do procesorů Intel Core 7. a 8. generace. Díky jejich propojení s čtečkou otisků prstů jsou informace o uživatelské autentizaci chráněné tak, aby zajišťovaly bezpečný uživatelský zážitek.

Integrované řešení naplňuje požadavek uživatelů na snadno použitelné zabezpečení. Díky kombinaci nejmodernějších technologií a hardwaru snižuje závislost na heslech a poskytuje tak lepší ochranu proti phisingu nebo malwarovým útokům a brání zneužití uživatelských dat šifrovaným zabezpečením na hardwarové úrovni. Uživatelé tak mohou strávit více času online, bez zbytečných starostí o bezpečnost svých dat.

Přístup Intel Online Connect je ke stažení na internetu a bude dostupný také přes Lenovo System Update a Lenovo App Explorer na všech noteboocích Lenovo s procesory Intel Core 7. a 8. generace, které mají povolené rozšíření Intel SGX.
 
Publikováno: 21. 12. 2017 | Počet přečtení: 340