Ceratizit SPS AMPER 2019 Schunk EuroBlech Murrelektronik

Zakřivené herní monitory s rychlou obnovovací frekvencí

Český a Slovenský trh obohatila značka Asus o dva nové herní monitory velikosti 32 a 35 palců. Jde o modely ROG Strix XG32VQ a ROG Strix XG35VQ se zakřivenými panely a rychlou obnovovací frekvencí. Oba modely jsou vybaveny technologií Adaptive-Sync (FreeSync), která zajišťuje plynulou hru bez trhání a zasekávání obrazu díky synchronizaci s grafickou kartou v PC.

 

První model XG32VQ je univerzální monitor nabízející hráčům výbornou kvalitu obrazu, obnovovací frekvenci 144 Hz a barevný gamut pokrývající 125 % spektra sRGB. Druhá novinka XG35VQ je aktuálně největším zakřiveným monitorem z řady ROG, jenž dokáže zprostředkovat výjimečné vizuální zážitky díky rozlišení UWQHD a obnovovací frekvenci 100 Hz. Obě novinky obsahují funkci Aura Sync, která umožňuje bezproblémovou synchronizaci s ostatními komponenty a periferiemi podporujícími světelné efekty Asus Aura.

Monitory využívají panel se zakřivením 1800R. Toto zakřivení znamená, že každý bod na displeji je ve stejné vzdálenosti od očí diváka. To zaručuje výjimečné herní zážitky, široký pozorovací úhel s menším zkreslením a barevným posunem a větší pohodlí při dlouhých herních maratonech.

Díky kombinaci zakřiveného panelu s barevným gamutem pokrývajícím 125 % spektra sRGB nabízí model XG32VQ širší škálu barev. Jeho větší sourozenec disponuje poměrem stran 21: 9, které poskytuje o 35 % více herního prostoru na obrazovce než monitor s WQHD rozlišením. Použité rozlišení UWQHD (3440 x 1440) přináší vysokou úroveň detailů a jasnější textury.

Speciální projekční sada přímo v monitorech umožňuje vytvářet a přizpůsobovat si efekty světelné projekce. Sada obsahuje dva kryty loga ROG a jeden čistý kryt pro vytvoření vlastních světelných projekcí a dokreslení herní atmosféry podle vkusu a stylu konkrétního hráče.

Obě novinky disponují vylepšeními, která jsou zaměřená na hráče. Jsou vybaveny speciálními herními funkcemi vyvinutými na základě doporučení profesionálních hráčů. Funkce GamePlus umožňuje okamžitý přístup k různým typům zaměřovacího kříže, časovači na obrazovce, počitadlu snímků za sekundu a funkci zarovnání zobrazení při práci s více monitory. GameVisual poskytuje až 7 přednastavených režimů zobrazení, které optimalizují nastavení monitoru pro různé typy her. Aplikace DisplayWidget umožňuje uživatelům snadno a rychle upravovat nastavení a konfigurace GameVisual, App Sync nebo filtry modrého světla.

 
Publikováno: 20. 12. 2017 | Počet přečtení: 279