Ceratizit AMPER 2019

Našince před Vánoci přitahují čínské mobily i kávovary

Podle analýzy společnosti Colpirio zajímají před nadcházejícími vánočními svátky Čechy nejvíce čínské zboží. V listopadu šlo především o čínské mobily a iPhony, levné notebooky, 3D tiskárny, ale i kávovary, kuchyňské roboty, nebo třeba vrtačky, sekery, peněženky apod.

 
Společnost Colpirio, která umí analyzovat chování internetových uživatelů a na základě toho jim doručovat reklamy, jež pro ně budou s vysokou pravděpodobností relevantní a zajímavé, v průběhu listopadu sledovala, o jaké zboží se Češi na internetu zajímali více než v předchozích 6 měsících. Nárůst zájmu u většiny ze stovek analyzovaných položek souvisel především s vánočními nákupy, zimní sezónou, popřípadě výprodeji konkrétních výrobců či prodejců.

V kategorii mobilních telefonů v listopadu výrazně vzrostl zájem o čínské značky Xiaomi (Redmi 4A a 4x) a Huawei (P8 Lite a P9 Lite), především v kategorii do 5000 Kč, a modely Apple iPhone 6 a iPhone SE, které se prodávaly kolem 10 000 korun. Zvýšenému zájmu se těšil také náramek Xiaomi MiBand 2. Uživatelé se na českém internetu v listopadu také zajímali o nejlevnější notebooky s cenovkou pod 10 tisíc korun, především šlo o modely Acer Aspire One, Lenovo IdeaPad Yoga a Umax VisionBook. Populární byly také počítačové tablety, např. Lenovo TAB3.

V oblasti spotřební elektroniky byl v tomto období patrný zvýšený zájem o televizory LG a Samsung s úhlopříčkou 43 až 60 palců, herní Xbox One X a elektrická vozítka, tzv. kolonožky a hoverboardy. Nadstandardní popularitě se těšily také 3D tiskárny, modelové železnice H0 a autodráhy.

Mezi domácími spotřebiči se největší popularitě těšily kuchyňské roboty (Bosch MUM4880, Kenwood Major a Prospero), kávovary značek DeLonghi, Saeco a Krups a robotické vysavače (např. Vileda ViRobi Slim). Z domácích potřeb byl v listopadu zvýšený zájem o vykrajovátka, formičky na plněné cukroví, razítka na sušenky, tlakové hrnce a šunkovary. Z nářadí přitahovala pozornost aku vrtačka Einhell Blue BT-CD, štípací sekera Fiskars, kompresor Metabo Power 180-5 a rázový utahovák Güde ESS 350. V kategorii módy byl největší zájem o dámské sezónní zboží: sněhule, bundy s kapucí a kozačky. Zvýšený zájem byl také o pánskou zimní obuv, kožené peněženky a tašky.
 
Publikováno: 20. 12. 2017 | Počet přečtení: 290