Ceratizit AMPER 2019

ŽĎAS zmodernizuje válcovnu kol pro Bonatrans

Strojírenská společnost ŽĎAS, člen skupiny CEFC China, uzavřela 8. prosince 2017 významný kontrakt s firmou Bonatrans Group. Pro největšího evropského výrobce železničních dvojkolí a jejich součástí zajistí modernizaci válcovny kol.

 

Kontrakt bude rozdělen do několika etap, každá v hodnotě stovek milionů korun. Realizace první etapy je plánována na konec roku 2019. V rámci modernizace stávající válcovny železničních kol ve firmě Bonatrans Group vyrobí a dodá ŽĎAS nový prohýbací, děrovací a tvarovací lis a také novou rozválcovačku včetně kompletní mechanizace, výměny nástrojů a manipulátorů. Součástí dodávky bude i nový hydraulický pohon, řízení celé linky a úprava stávajícího pěchovacího lisu. Díky tomu, že ŽĎAS provede většinu montážních prací během plného provozu, nebude nucena společnost Bonatrans výrazně přerušit svoji výrobu.

Kontraktu předcházela dlouhotrvající a náročná jednání, která započala už v roce 2015. „Přetavit snahu v realitu se podařilo až s příchodem nového akcionáře ŽĎASu – společnosti CEFC. Silná pozice skupiny a nově nastavená obchodní strategie pod vedením CEFC a nového managementu napomohla k dotažení do úspěšného konce. Jedná se už o druhý významný kontrakt se společností Bonatrans Group, k jehož podpisu došlo během působení CEFC ve ŽĎASu,“ uvedla Marcela Hrdá, předsedkyně představenstva společnosti ŽĎAS a výkonná viceprezidentka CEFC Group (Europe) Company.

Žďárským strojařům se během posledních měsíců podařilo získat lukrativní zakázky pro nadnárodní společnosti v hodnotě stovek milionů korun. I tento kontrakt společnost podepsala především díky svým kvalitám a schopnosti plnit očekávání zákazníků. „Odborné zkušenosti a možnosti kvalifikují ŽĎAS nejen jako výrobce a dodavatele komponentů, ale i jako firmu, která je schopna samostatně realizovat rozsáhlé projekty. Bontatrans Group přesvědčila jak svou technickou úrovní, tak vstřícností a zkušenostmi celého technického i obchodního týmu,“ komentoval podpis dohody Pavel Cesnek, generální ředitel společnosti ŽĎAS.

 
Publikováno: 19. 12. 2017 | Počet přečtení: 313