expo ZAT AMPER 2019

Bosch podpořil nemocnici v Jihlavě

Dne 8. prosince uspořádali zaměstnanci společnosti Bosch Diesel pro veřejnost charitativní akci nazvanou „Bosch svařák“. Jde o tradiční akci s bohatým kulturním programem a závěrečným ohňostrojem, která se koná již po čtrnácté. Na letošním ročníku se na jihlavském náměstí sešlo až 6000 návštěvníků.

 

Ve firmě Bosch Diesel, kde se vyrábějí vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky a regulační ventily tlaku pro systém Common Rail, pracuje přes 5000 zaměstnanců. Letošní „Bosch Svařák“ byl zaměřen na vánoční tradice. Na akci bylo možné najít ukázky tradičních řemesel, výrobu adventních věnců, i ochutnávky různých vánočních specialit. Akci doplnil vánočně vyzdobený Bosch kamion s programem pro děti. Jako host se charitativní akce zúčastnil i primátor statutárního města Jihlavy Rudolf Chloupek.

Bosch Diesel podporuje každým rokem výtěžkem z prodeje svařeného vína veřejně prospěšné organizace a projekty. Letošními příjemci výtěžku budou tři oddělení Nemocnice Jihlava: Dětské oddělení, stanice novorozenecké JIP a Infekční oddělení. Celková letošní výše podpory dosáhla 180 000 korun.

Z finančního daru pro Dětské oddělení ve výši 50 000 korun budou pořízena dvě pooperační lůžka. Darem 100 000 korun bude v rámci projektu „Vánoční pokoj“ umožněno pořídit na novorozeneckou JIP nové vybavení jednotky intenzivní péče. 30 000 Kč určených pro Infekční oddělení poslouží k nákupu pojízdného křesla pro pacienty s nadváhou. Foto: Bosch

 
Publikováno: 14. 12. 2017 | Počet přečtení: 293