Ceratizit AMPER 2019

Sága řady AGON - od první bitvy

Společnost AOC poprvé představila svou prémiovou řadu herních monitorů řady AGON v roce 2016. Od té doby jejich monitory dále posilovaly a káply do noty recenzentům po celé Evropě. Opakovaně vyhrávaly různá ocenění a tituly jako „nejlepší herní monitory“.

 

Na nedávném veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem ohlásila AOC nejnovější členy rodiny AGON – sérii AGON³ s extra rychlou dobou odezvy pouhých 0,5 ms a zbrusu novými technologiemi jako HDR.

Slovo AGON je starořeckého původu a znamená soutěž, utkání, antagonizmus. Tento výrazný název, který se hodí na herní bitevní pole pro monitory zaměřené na hráče videoher, si zamilovali běžní i profesionální herní nadšenci díky prémiovým funkcím, inovativním technologiím a atraktivním cenám. Také kvůli širokému rozpětí úhlopříčky od 24 do 35″, plochým i zakřiveným obrazovkám a vysoké obnovovací frekvenci, a to bez ohledu na volbu GPU.

AGON – První tahy

Poprvé ohlásila společnost AOC svou prémiovou řadu herních monitorů AGON v březnu 2016 a prvním modelem byl AG271QX. Tento 27palcový model má rychlý TN panel s rozlišením 1440p a extra detaily, 144Hz obnovovací frekvencí, dobou odezvy 1 ms a podporou FreeSync pro plynulé, ničím nerušené hraní.

V lednu 2017 pak dorazil model AOC AG251FZ. Díky nejrychlejšímu panelu na trhu má obnovovací frekvenci 240 Hz, nedochází k rozmazání pohybu, obraz je plynulý a nezpožďuje se. Od zimy 2016 jsme si užili ještě realističtější virtuální světy se zakřivenými, ultra širokými modely AGON - AG352UCG a AG352QCX. Jejich úhlopříčka 35” a poloměr zakřivení 2000 mm přinášejí spoustu zábavy. Panely se pyšní poměrem stran 21:9, kontrastem 2000:1 a funkcemi G-SYNC nebo FreeSync pro hladké přehrávání. Řada zakřivených monitorů se později rozrostla o další modely 16 : 9 - AG322QCX (32” s rozlišením 1440p) a AG272FCX (27” s rozlišením 1080p). Tyto stylové monitory se ze tří stran bezrámečkovým designem se mohou pochlubit ještě menším poloměrem zakřivení 1800 mm.

Všechny modely AGON jsou vybaveny nastavitelnými ergonomickými stojany, různými herními režimy, stereo reproduktory, režimy Shadow Control a Low Input Lag nebo technologiemi chránícími náš zrak Flicker-Free a Low Blue Light.

Monitory AGON posloužily na více než 80 top akcích e-sportu, včetně turnajů jako je DreamHack, Intel Extreme Masters, Dotapit a Insomnia. Využívají je profíci a fanouškové v celém spektru disciplín e-sportu – ať už se jedná o žánry her jako MOBAs a FPS, závodní simulace nebo bojovky – monitory AGON vždy podávají ten nejlepší výkon a nabízejí konkurenční výhodu.

Budoucí tahy

Na veletrhu Gamescom 2017 ohlásila AOC své nejnovější monitory řady AGON³ s extra rychlým časem odezvy 0,5 ms, ultra vysokým rozlišením, 144Hz obnovovací frekvencí (a vyšší) nebo podporou HDR (High Dynamic Range). HDR přináší jedinečný jas a barvy s velkým kontrastem. Hráči díky zmiňované superrychlé době odezvy nepřijdou o důležité detaily, které by mohly pokazit jejich úspěšné tažení hrou.Bleskurychlý model AG273QCX s dobou odezvy 0,5 ms je vybaven 27” úhlopříčkou, zakřiveným TN panelem se 144 Hz, rozlišením QHD (1440p) nebo podporou technologie AMD FreeSync2 s HDR. Pomocí širokého barevného gamutu nabízí jedno z nejlepších zobrazení mezi TN panely. Jeho bratříček AG273QCG s technologií G-SYNC má podobné vlastnosti, sice postrádá HDR, ale zase má vyšší obnovovací frekvenci 165 Hz.

 
Publikováno: 13. 12. 2017 | Počet přečtení: 259