expo ZAT AMPER 2019

Reprosoustavy Origin Acoustics už i v Česku

V americké firmě Origin Acoustics postavili před lety své podnikání na tom, že šli proti trendu. V době, kdy se reprosoustavy dělaly tak, aby byly prostorově dominantní, navrhovali naopak elegantní výrobky, které umějí zaniknout v interiéru.

 
Tým techniků, který u zrodu společnosti stál, nechal z podlah zmizet „překážející bedny“ a nevzhledné dráty a ukryl vše do stěn. V Origin Acoustics jsou pevně přesvědčeni, že hudba zní a „vypadá“ nejlépe, pokud je ukryta před našimi zraky. Značku Origin Acoustics(OA) v ČR nyní nově zastupuje společnost Audiopro.

Nabídka Origin Acoustics zahrnuje vestavné reprosoustavy, subwoofery, zesilovače, ale i venkovní reprosoustavy. Jedna z kolekcí vestavných reprosoustav pro nejnáročnější posluchače vznikla ze spolupráce s ikonickou značkou Bang & Olufsen.

Jednotlivé komponenty je možné spojovat i do inteligentních funkčních celků. Origin Acoustics do svých zvukových systémů umí integrovat hlasové ovládání Amazon Echo Dot. Jednotky Dot jsou připojené k zesilovačům a zabudované do stropních úchytů, které jsou vyhotoveny ve stejném designu jako reprosoustavy OA. Pomocí aktivní technologie hlasového ovládání tak mohou uživatelé např. požádat systém o více informací o obsahu, který právě sledují v televizi. Systém následně ztlumí zvuk televize, přehraje odpověď na dotaz a po dokončení zprávy znovu obnoví zvuk TV.
 
Publikováno: 13. 12. 2017 | Počet přečtení: 282