Ceratizit AMPER 2019

Dětská nadace DDN letos nadělila přes půl milionů korun

Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, letos podpořila 31 dětí částkou ve výši 515 000 korun. Za 21 let svého působení rozdala již 11 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách.

 

Letos nadace přijala celkem 31 oprávněných žádostí o finanční příspěvek a rozdělila mezi ně finanční pomoc ve výši 515 000 Kč. Výše příspěvku činí 30 000 Kč pro vysokoškoláky sirotky, 15 000 Kč pro vysokoškoláky polosirotky, 20 000 Kč pro ostatní sirotky od mateřských škol až po vyšší odborné školy a 10 000 Kč pro polosirotky ve stejných vzdělávacích zařízeních. Děti mohou také využít možnosti studovat bezplatně na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, získat přednostně zaměstnání u největšího prodejce ojetých aut AAA AUTO, bezplatně studovat na jazykové škole Confucius či navštívit statek herce Václava Vydry a zúčastnit se semináře „Život se dravými kopyty“.

Podle statistiky Policie ČR se počet usmrcených osob za letošních prvních 10 měsíců snížil o 7,7 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku a byl nejnižší od roku 1980. V období od ledna do října 2017 bylo při dopravních nehodách na pozemních komunikacích usmrceno 144 řidičů osobních automobilů, 79 chodců, 64 spolujezdců v osobním vozidle, 60 řidičů motocyklů a 41 cyklistů.

„Přestože se každým rokem snižuje počet dopravních nehod, běžné dopravní situace a cestování autem s sebou bohužel často nesou i smutnou daň v podobě usmrcených osob a těžce raněných. Vážné dopravní nehody se pak nejvážněji týkají pozůstalých, z nichž děti jsou těmi nejvíce bezbrannými. Jako matka čtyřleté dcery i ředitelka společnosti, která jen letos v rámci skupiny AAA AUTO prodala již přes 70 000 vozů, považuji za povinnost pomáhat alespoň touto formou sirotkům obětí dopravních nehod,“ uvedla generální ředitelka AAA AUTO a předsedkyně správní rady DDN Karolína Topolová.

Největšími dárci nadace jsou společnosti AAA AUTO a Global Assistance a nově i společnost Přerost a Švorc. Významný dar v letošním roce poskytly i společnosti Essox, Generali nebo S. & W. Automobily. Nefinanční pomoc poskytuje CEVRO Institut, který nyní umožňuje bezplatné studium dvěma dětem.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla dětem již 11 milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu.


Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na: www.detskadopravninadace.cz.

 
Publikováno: 12. 12. 2017 | Počet přečtení: 254