Ceratizit AMPER 2019

Škoda bude od roku 2020 vyrábět elektrovozy

Mladoboleslavská automobilka bude vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět ve svém závodě v Mladé Boleslavi. Již od roku 2019 bude vyrábět i elektrické komponenty pro plug-in-hybridy. Výroba elektromobilů a elektrických komponentů představuje velký krok při realizaci strategie společnosti.

 
„Budoucnost značky ŠKODA bude elektrická,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme 5 vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech. Těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v ČR. Toto rozhodnutí potvrzuje velkou důvěru koncernu v zaměstnance společnosti Škoda Auto. Je to důležitý krok pro budoucnost značky i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ dodává Bernhard Maier.

Vedle výroby elektromobilů se budou v mladoboleslavském závodě od roku 2019 vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in-hybridní vozy několika značek koncernu Volkswagen.

První elektrifikovaný sériový model značky Škoda na trh vstoupí již v roce 2019: bude to model Superb s plug-in-hybridním pohonem. V roce 2020 k němu přibude první model s čistě elektrickým pohonem. Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii Vision E – svou představu o budoucnosti autonomní jízdy s elektrickým pohonem.

Elektrifikace modelové palety značky Škoda a výroba elektrických komponentů pro koncern Volkswagen patří mezi důležité pilíře Strategie 2025. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy a rozšiřování klasické výroby automobilů o mnoho dalších služeb, souvisejících s mobilitou.
 
Publikováno: 11. 12. 2017 | Počet přečtení: 261