Ceratizit AMPER 2019

Hlasové volání z nositelné elektroniky

Společnost Ericsson spustila novou funkci sítě pro hlasové zařízení založenou na technologii Voice over LTE (VoLTE). Umožnila tím používání jednoho mobilního telefonního čísla pro více zařízení využívající SIM-kartu, např. nositelná elektronika. Služba je nasazena v sítích více než 10 operátorů s podporou VoLTE v Evropě, Severní Americe a Tichomoří.

 
V současnosti se na trh dostávají nové zařízení nositelné elektroniky s mobilní konektivitou, které umožňují spotřebitelům jednodušeji komunikovat a být dostupnější. Možnost hlasového volání nabízejí tato nová zařízení nositelné elektroniky, které obsahují funkci VoLTE se standardními SIM kartami anebo SIM kartami se zabudovaným softwarem. Zařízení se tak mohou připojit k mobilní síti bez toho, aby musela být propojena se smartphonem. Pokud je navíc zařízení vybaveno možností používání více SIM-karet v mobilní síti konkrétního operátora, mohou uživatelé uskutečňovat hovory i bez toho, aby měli smartphone u sebe.

Inteligentní hodinky a další zařízení nositelné elektroniky s hlasovými službami mohou být užitečné při sportování a vykonávání fyzicky náročných aktivit anebo když jste na cestách. Jsou také vhodné pro malé děti, které by mohly smartphone ztratit, a pro starší lidi, aby si mohli přivolat pomoc v případě nouze.

Funkce Ericsson Multi-SIM pro hlasové hovory umožňuje mobilnímu operátorovi nabídnout řešení s jedním číslem pro více zařízení, která jsou založená na SIM. Nové nositelné zařízení nyní může sdílet číslo mobilního telefonu, které již patří k existujícímu připojení pro smartphone. Multi-SIM funkce navazuje na řešení Ericsson VoLTE a lze ji přidat jako nadstavbu do sítí operátorů, ve kterých funguje VoLTE.

Monica Zethzon, ředitelka oddělení produktového managmentu pro komunikační služby prohlásila: „Pro naši odzkoušenou základnu sítí VoLTE neustále vyvíjíme nové užitečné služby, abychom našim zákazníkům umožnili spustit inovativní komunikační služby pro koncové zákazníky a firmy. S novou funkcí Multi-SIM pro hlasové hovory podporujeme operátory, kteří na trh zavádějí nová atraktivní zařízení, umožňující kdekoliv uskutečňovat vysoce kvalitní hlasové hovory v síti operátora, a to pomocí mobilního telefonního čísla účastníka.“

Společnost Ericsson vyvinula kompletní síťové řešení pro funkci hlasového volání pro několik SIM karet, založených na řešení VoLTE, které vychází z technologií IP Multimedia Subsystem (IMS) a Secure Entitlement. K dispozici jsou i systémové integrační služby pro nasazení hlasového volaní pro Multi-SIM. Pro operátory, kteří využívají technologii Ericsson VoLTE/IMS, jde o jednoduchou softwarovou aktualizaci jejich sítě.
 
Publikováno: 8. 12. 2017 | Počet přečtení: 306