expo ZAT AMPER 2019

KION přidává v Česku další výrobní halu

Světový výrobce manipulační techniky KION Group otevírá ve Stříbře druhou budovu, kde již začíná instalovat technologie pro plánované zahájení provozu v první polovině příštího roku.

 

Nová investice ve výši téměř 200 mil. Kč, díky níž vzniknou v regionu další nová pracovní místa, reprezentuje významný milník v expanzi společnosti KION Group v ČR. Zatímco první závod zásobuje už druhým rokem světové trhy vysokozdvižnými vozíky Linde a Fenwick, druhý závod bude dodávat na evropský trh automatizované dopravníkové systémy značky Dematic, která patří do rodiny KION Group od loňského roku. Nová hala bude produkovat dopravníky typu Multi-Shuttles a Modular-Conveyor, tedy rozmanitě kombinovatelné moduly s širokým spektrem funkcí, které lze přizpůsobit přesně na míru zákazníkovi. Takto sofistikovaný provoz vyžaduje kvalifikovanou pracovní sílu.

„Realizace nové výrobní haly je významným a strategickým počinem skupiny KION Group v rámci celé Evropy, a to zejména kvůli rozšíření portfolia o další trhem velmi žádané produkty, jakými jsou právě dopravníkové pásy firmy Dematic. Firma tímto krokem nabízí zákazníkům komplexní řešení v oblasti skladové a manipulační logistiky od A do Z,“ říká Radek Čermák, jednatel společnosti KION Supply Chain Solutions, která je nájemcem haly.

Jak uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko, specialitou nové budovy, kdy se uplatnily i zkušenosti z výstavby první haly na výrobu vysokozdvižných vozíků, je neobvyklé technické řešení v podobě 4 velkoformátových prosklených stěn, které vytvářejí vizuální propojení mezi kancelářemi a výrobními prostory.

Z Panattoni Parku Stříbro se tak stává významné české centrum automatizace, výroby s vysokou přidanou hodnotou a vlajková loď Průmyslu 4.0. a jedna z nejoblíbenějších a nejlépe obsazených průmyslových zón v ČR. Mezinárodní logistické a výrobní společnosti si cení výborného dopravního napojení na dálnici D5, zajišťující zázemí zejména pro německý automobilový průmysl.

 
Publikováno: 7. 12. 2017 | Počet přečtení: 347