Ceratizit AMPER 2019

První vlak GEFCO projel po Hedvábné stezce do Francie

Skupina GEFCO přivítala první kompletní kontejnerový vlak, který přijel z Číny do Francie poté, co urazil cestu dlouhou 11 000 km. Vlak přepravuje kontejnery o délce 12,2 m z čínského města Wuhan do Dourges v severní Francii pro klienta PSA za dobu kratší než 3 týdny.

 
Ucelený vlak, naplněný kompletně zbožím pro společnost PSA, opustil čínské město Wuhan 3. listopadu 2017. Přepravoval kontejnery přes Kazachstán, Rusko a Bělorusko. Služby pro oblast s rozchodem 1520 mm mezi městy Dostyk (Kazachstán) a Brest (Bělorusko) poskytla partnerská společnost United Transport and Logistics Company (UTLC).

Z oblasti 1520 vlak pokračoval v cestě přes Polsko a Německo až do terminálu ve francouzském Dourges, kam dorazil 22. listopadu 2017. Po proclení byla zásilka distribuována přímo do továrny společnosti Française de Mécanique, dceřiné společnosti skupiny PSA, v Douvrin na severu Francie.

Po cestě přes 7 zemí, podél obchodní trasy označované jako Hedvábná stezka, s průměrnou ujetou vzdáleností okolo 600 km za den vlak naložený kontejnery o délce 12,2 m dorazil do cílového místa za méně než 3 týdny. Projekt řídila a koordinovala skupina GEFCO ve spolupráci se svými partnery z oblasti železniční přepravy působícími v jednotlivých zemích, společně s jejich týmy v Šanghaji, Moskvě a Paříži.

Tento první kompletní kontejnerový ucelený vlak je součástí iniciativy One-Belt-One-Road představené čínskou vládou, ta je snahou o větší využití trasy Hedvábné stezky spojující Čínu s Evropou. Propojení s Francií vytvořené touto pilotní přepravou představuje významnou změnu pozice Francie na nové Hedvábné stezce. V minulosti totiž většina tras nové Hedvábné stezky dosud končila v Německu a Polsku.
 
Publikováno: 4. 12. 2017 | Počet přečtení: 288