expo ZAT AMPER 2019

Konica Minolta míří do nových oborů

Na evropské konferenci ELC (European Leadership Campus) 2017 v Berlíně představilo vedení Konica Minolta nové vize, zaměřené na vstup do nových segmentů a rozvoj IT služeb v nových oborech. V ČR chce nabídnout moderní řešení nejprve pro obor zdravotnictví.

 

K průniku společnosti do nových oborů prostřednictvím moderních IT služeb má v příštích letech pomoci třicet firem, které Konica Minolta v posledních pěti letech ve světě koupila. Nová IT řešení jsou již nyní vyvíjena pro obory zdravotnictví, výrobní průmysl nebo marketing maloobchodů. V tradiční oblasti zpracování dokumentů se chce firma více zaměřit na segment SMB a koncept kanceláře budoucnosti s využitím technologií umělé inteligence a internetu věcí (IoT).

Mezi novinky určené pro zpracování dokumentů patří zejména služby spojené s konceptem kanceláře budoucnosti, na něž je zaměřena nová platforma Workplace Hub, která bude na tuzemský trh uvedena v příštím roce. „Workplace Hub pomůže především malým a středním podnikům propojit všechny prvky IT infrastruktury, zvýšit jejich bezpečnost, přizpůsobit se požadavkům GDPR nebo zefektivnit práci s firemními daty. Nabídne také funkce umělé inteligence a možnosti integrace zařízení z oblasti internetu věcí,“ uvedl generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech Pavel Čurda.

Podle analytické společnosti IDC by právě oblast IoT měla v roce 2020 zahrnovat až 30 miliard zařízení. Konica Minolta se také proto zaměřuje na rozšíření služeb spojených s těmito technologiemi i v nových oborech. Konkrétně jde např. o služby monitorování prostředí s využitím kamerových zařízení akvírované firmy Mobotix, senzorické snímání starších výrobních strojů pro jejich prediktivní údržbu nebo o technologii chytrých brýlí určenou pro obor průmyslové výroby a údržby. „V České republice jsme se v rámci poskytování IT služeb zaměřili na oblast zdravotnictví. Vyvíjíme např. technologie pro rychlou diagnostiku a efektivní práci s informacemi o životních funkcích pacientů v nemocnicích,“ informoval Pavel Čurda s tím, že právě oblast IT služeb se ukázala jako správný směr pro budoucí rozvoj společnosti, jak potvrzuje rostoucí zájem ze strany zákazníků i reálné výsledky z posledních let.


Vyhledávání a vývoj nových produktů a služeb má v posledních letech na starosti globální síť pěti inovačních center Konica Minolta. Jedním ze sídel evropského centra je i Brno, kde v současné době pracuje téměř 70 zaměstnanců. Ti se např. nejvíce z celé skupiny podíleli na vývoji softwaru pro Workplace Hub a nyní pracují na jeho postupném přizpůsobení jednotlivým oborům, jako je právě zdravotnictví či výrobní sektor. „Už u nás pracují také první experti přímo z Japonska. Vedení skupiny navíc uvažuje o přesunu významné části japonského vývoje do Evropy a Brno je díky svým výborným výsledkům v oblasti rozvoje nových produktů vážným kandidátem,“ dodal Pavel Čurda.

 
Publikováno: 1. 12. 2017 | Počet přečtení: 316