expo ZAT AMPER 2019

Nejmladší z robotů YuMi

Na veletrhu robotiky iREX v Tokiu představila společnost ABB svého nejnovějšího kolaborativního robota s jedním ramenem. Robot bude uveden na trh v roce 2018.

 
Na základě úspěchu robota YuMi s dvěma rameny, umožňujícího skutečně spolupracovat s člověkem, představuje ABB kolaborativního robota s jedním ramenem. Robot kombinuje špičkové parametry a technologie s minimálními nároky na prostor. Stejně jako YuMi, robot pro montáž malých součástí uvedený v roce 2015, má nový robot nosnost 500 g. Díky kompaktním rozměrům se snadno začlení do stávajících výrobních linek a zvyšuje produktivitu. Nový robot se programuje naváděním (tzv. lead-through programming), takže operátoři nepotřebují speciální školení.

„Pokračujeme v rozšiřování portfolia našich kolaborativních robotů. Nejnovější robot je velice vítaným přírůstkem k „továrně budoucnosti“ a našim zákazníkům umožní růst a prosperovat v době nevyhnutelné individualizace. Propojení robotu s digitálními řešeními ABB Ability zákazníkům umožní pozvednout efektivitu a spolehlivost ve výrobních závodech na vyšší úroveň,“ řekl Per Vegard Nerseth, výkonný ředitel ABB Robotika.

„Úspěch robota YuMi překonal naše očekávání. Robot byl původně určen pro montáž malých součástí, ale ukázalo se, že je výjimečně všestranný. Dokáže složit Rubikovu kostku, připravovat suši i dirigovat orchestr. Očekáváme, že náš nový jednoramenný robot bude přijat stejně dobře, zvlášť když jsme jej vyvinuli na přání zákazníků,“ doplnil Sami Atiya, prezident divize ABB Robotika.
 
Publikováno: 30. 11. 2017 | Počet přečtení: 338