Ceratizit AMPER 2019

Murrelektronik na veletrhu SPS IPC Drives 2017

Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost Murrelektronik i v tomto roce na veletrhu SPS IPC Drives (28.-30. 11. Norimberk). V hale 9 ve svém stánku č. 325 představí nové výrobky a nová inovativní řešení.

 

Hlavními tématy jsou bezpečnost, IO Link, síťové technologie, napájení a inovativní řešení na cestě k Průmyslu 4.0 a nejnovější výsledky vývoje v decentralizované instalační technice.

Ve své expozici představuje do budoucnosti orientovaná řešení pro síťovou technologii: Spravovaný switch, který zajišťuje rychlou datovou komunikaci a dokonalé síťové řešení. Tyto spravované switche nabízejí rozsáhlé diagnostické funkce a přispívají k rychlému odstraňování chyb. Nákladné odstávkové časy se značně zredukují. Profinetové varianty zvyšují dostupnost zařízení pomocí automatického rozpoznávání topologie Profinet.

Na SPS IPC Drives poprvé představoví nové kompaktní I/O moduly SOLID67. Tyto moduly usnadňují instalaci v poli a jsou zvláště atraktivní pro použití s IO-Linkovými senzory a akčními členy. Poskytují hned osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu. Moduly SOLID67 jsou schopné pracovat s více protokoly, podporují ProfiNet a Ethernet/IP. Podle koncepce řízení se jednoduše jen přepne přepínač přímo na modulu.

Poutavou inovací společnosti Murrelektronik je také nový vazební člen IO-Link, který bezkontaktně přenáší energii a obousměrnou komunikaci. Na místech, kde by se jinak musely velmi často připojovat a odpojovat konektory nebo kde dochází k pohybu, může být zajištěn přenos bez opotřebení.

Silně je společnost Murrelektronik zastoupená v bezpečnostní technice. Nabízí řešení, která umožňují hospodárným způsobem začlenit bezpečnostní aspekty do instalačních koncepcí. Představí pasivní bezpečnostní IO-Link hub, s jehož pomocí mohou být odpojeny výstupy až do PLd.

Také v oblasti napájení nabízí novinky. Osvědčené a široce nastavené portfolio, které je garantem pro spolehlivé systémy napájení, je cíleně rozšiřováno, např. o Emparro67 Hybrid. Tento síťový zdroj přemísťuje napájení z rozvaděče do pole a díky elementárně nižším ztrátám ve vedení se osvědčuje jako velmi hospodárné řešení. Síťový zdroj pro použití v extrémních prostředích, ať jsou to spreadery v kontejnerových přístavech, na stavebních jeřábech nebo v intralogistice, je stejně nový jako Emparro ACCUcontrol - systém k zachování strojů v provozu i při výpadcích proudu.

Na tomto předním odborném veletrhu pro automatizaci ukazuje Murrelektronik, jak jednoduše se může podařit „Plug & Play“ v decentralizované instalační technice. Pasivní rozbočovače s certifikací ATEX umožňují užitečnou integraci senzorů a akčních členů v oblastech s nebezpečím výbuchu. Moduly v hygienickém designu rozšiřují možnosti automatizace v oblasti Food & Beverage (IP69K). Jako užitečný se u systému Cube osvědčuje princip „výměny sběrnice bez výměny systému“, protože stroje a zařízení lze uzpůsobit pro nejrůznější řídicí protokoly pouhou výměnou sběrnicového uzlu.

Společně se svými zákazníky je Murrelektronik rovněž na cestě k Průmyslu 4.0. Jedním ze zlatých hřebů veletrhu je diagnostická brána Cube, která poskytuje veškerá data a informace z instalačních systémů Cube přes OPC UA pro jakoukoliv formu dalšího využívání dat.

Pokud se chystáte na veletrh SPS IPC Drives ve dnech 28.-30. listopadu do Norimberka a potřebujete zajistit volnou vstupenku, klikněte ZDE. 
Publikováno: 23. 11. 2017 | Počet přečtení: 294