Ceratizit AMPER 2019

Nejmenší projektor s vysokým rozlišením

Canon obohatil řadu malých 4K projektorů o kompaktní výkonný laser-fosforový projektor XEED 4K600Z s technologií LCOS a světelným výkonem 6000 lumenů. Jde o přístroj pro profesionální využití včetně simulací, designu, vzdělávání, kreativních projekcí nebo digitální reklamy.

 
Díky nativnímu 4K rozlišení (4096 x 2400 px) a optice podpořené technologií LCOS a systémem AISYS nabízí projektor XEED 4K600Z obrazový zážitek s ostrými detaily a živými barvami. Na vylepšení obrazu při promítání a celkově dokonalejším zážitkům se v případě nového projektoru podílí minimální zakřivení plochy zajišťující obraz bez zkreslení, redukce rozmazání zobrazovaného pohybu a rychlá odezva s prodlevou 1,0 snímku. Ostré zaostření je navíc dosažitelné v široké škále prostředí, včetně projekcí na klenuté a zakřivené plochy.

Díky hmotnosti pouhých 26 kg (včetně objektivu) je XEED 4K600Z ve své třídě nejmenším a nejlehčím laserovým projektorem s nativním rozlišením 4K na světě. Objektiv s motorizovaným posunem v rozsahu +/- 60 % svisle a +/- 10 % vodorovně eliminuje potřebu naklánění nebo přemísťování projektoru. Lze jej snadno instalovat v libovolném úhlu.

Snadnou použitelnost a bezproblémovou instalaci doplňují široké možnosti přizpůsobení, díky kterým je projektor flexibilní volbou pro použití v profesionálních prostředích. Příkladem může být laserová technologie, která umožňuje nasazení nového projektoru v oblasti digitální reklamy - může pracovat nepřetržitě a v režimu na výšku. Nejnovější model je dokonce dostatečně univerzální i na to, aby umožnil přesné zobrazování rentgenových snímků při vzdělávání ve zdravotnictví - a to díky simulačnímu režimu Digital Imaging and Communication in Medicine (DICOM) , který splňuje požadavky standardu DICOM 14 pro zobrazování medicínských dat ve výuce.

Díky Wi-Fi konektivitě lze XEED 4K600Z spravovat a řídit pomocí zařízení s operačním systémem iOS - dříve byly tyto možnosti dostupné pouze prostřednictvím drátové sítě LAN . Nová aplikace Canon Projector Service Tool dovoluje ovládání projektoru, zobrazování chybových stavů i řešení problémů.

Projektor využívá místo tradiční lampy modré laserové světlo, které zajišťuje vysoký světelný výkon a umožňuje dosáhnout přesné úrovně požadovaného jasu. Nabízí všechny výhody, které souvisí s delší životností a dobou provozuschopnosti až 40 000 h - včetně minimálních nároků na údržbu a nákladů spojených s poruchami.
 
Publikováno: 13. 11. 2017 | Počet přečtení: 293