Schunk

Staňte se kreativním vývojářem!

MakerBot Labs je experimentální platforma pro techniky a vývojáře, kteří vytvářejí, přizpůsobují a spolupracují na řešeních 3D tisku pro MakerBot. Vznikla díky zpětné vazbě od pokročilých uživatelů služby MakerBot, kteří chtějí využít svého inovačního potenciálu a rozšiřovat své zkušenosti s procesy 3D tisku.

 
Společnost MCAE Systems je distributor řešení MakerBot pro český a slovenský trh a proto přináší tuto možnost i lokálním nadšencům. Experimentální platforma nabízí svobodu experimentování s pokročilými funkcemi 3D tisku i s různými materiály. Umožňuje silné testovací prostředí pro posunutí hranic 3D tisku, současně však s volbou kdykoliv z tohoto prostředí odejít. Získejte tvůrčí volnost pro své experimenty a inovace!

Experimentální extruder „MakerBot Labs Experimental Extruder“ je určen pro pokročilého uživatele, který chce na své 3D tiskárně MakerBot posunout limity až za hranice možností. Extruder je kompatibilní se všemi 3D tiskárnami MakerBot páté generace a novějšími, a je dodáván v sadě se čtyřmi různými tryskami. Produkt umožňuje experimentovat s různými materiály a nastavením. Jednou ze zajímavých funkcí bude testovací mód s 0,8mm tryskou, která je experimentální a bude dodávána bez jakékoliv záruky. Také technická podpora bude poskytována pouze přes komunitu MakerBot Labs.

Upraveným tepelným jádrem a bezpečnější tepelnou bariérovou trubicí byl experimentální extruder přepracován tak, aby byla usnadněna výměna trysek. Navíc je možné si stáhnout data a vytisknout speciální přípravek (Experimentální extruder Jig), který zajišťuje stabilnější uchycení extruderu. Členové MakerBot Labs mohou tisknout se stávajícími PLA materiály na dodaných tryskách s velkým průměrem a výrazně tím zkrátí celkový čas tisku až o 75 %. Je možné zkoušet materiály, které jsou dostupné pro komunitu MakerBot Labs nebo experimentovat s vlastním materiálem.

Výrobci filamentů, kteří se chtějí stát partnerem společnosti MakerBot Labs, mohou kontaktovat MakerBot na adrese labs@makerbot.com. Smart Extruder+ lez snadno vyměnit za Experimentální extruder a tím rozšířit možnosti pro realizaci vlastních nápadů.

Pomocí experimentálního extruderu a dalšího hardwaru MakerBot Labs lze získat přístup k pokročilému nastavení tisku. Jakmile členové Makerbot Labs objeví nejvhodnější nastavení pro zvolený materiál, uloží vlastní profil materiálu a mohou jej sdílet s celou komunitou MakerBot Labs Thingiverse.

Výběr, spolupráce, diskuze i stahování. MakerBot Labs Thingiverse je komunita otevřená diskusím o profilech tisku z různých materiálů, o softwarových rozhraních API i hardwarovém nastavení.
 
Publikováno: 8. 11. 2017 | Počet přečtení: 448