Ceratizit SPS AMPER 2019 EuroBlech Murrelektronik

Řešení pro výrobu katalytických systémů

Americká firma Safina Materials, dcera české společnosti Safina, společně s ruskou firmou Jekatěrinburgskij zavod po obrabotke cvětnych metallov (EZ OCM) představila na konferenci ANNA-2017 (Ammonia Nitrate-Nitric Acid) v USA projekty v oblasti výroby a dodávek katalytických systémů pro světové výrobce dusíku.

 
Konference ANNA-2017 probíhala ve městě Austin v Texasu od 1. do 6. října a zúčastnilo se jí několik set velkých firem, které vyrábějí nebo používají kyselinu dusičnou, dusíkatá hnojiva a dusičnany a zabývají se také vývozem těchto produktů ze Spojených států, Kanady, Ruska, Asie, Evropy a Blízkého východu. Skupinu PLAURUM, kam patří Safina i EZ OCM, na konferenci zastupoval Stuart Bestrom, ředitel pro obchodní rozvoj společnosti Safina Materials. Na stánku skupiny byly návštěvníkům prezentovány katalytické systémy vyráběné podnikem EZ OCM a služby společnosti Safina a jejích dceřiných firem v oblasti údržby těchto zařízení.

Díky tomu, že obě firmy jsou sdruženy do jedné skupiny, mohou společně nabízet velmi konkurenceschopná technická řešení. Zkušenosti podniku EZ OCM s výrobou a dodávkami katalytických systémů a kompetence Safiny při jejich čištění, během něhož se získává platina, představují komplexní služby v dodávce, čištění a přepracování katalytických systémů.

„Nabídka skupiny PLAURUM odpovídá posledním trendům vývoje světového trhu s dodávkami katalytických systémů. Podobné služby na klíč jsou dnes široce žádány jak ve Spojených státech, tak i ve všech ostatních zemích světa, kde se rozvíjí průmysl v oblasti výroby a zpracování dusíku,“ řekl Bestrom.

Účast skupiny PLAURUM na konferenci ANNA-2017 se stala jednou z etap realizace strategie skupiny na rozšíření výroby a dodávek produkce s vysokou technologickou náročností a s obsahem kovů platinové skupiny, včetně katalytických systémů, do všech zemí světa.

„V tomto roce byla na konferenci ANNA-2017 představena komplexní řešení skupiny PLAURUM, představili jsme veřejnosti možnosti dodavatele katalytických systémů na světové úrovni. Pro Safinu je obchod v oblasti čištění katalytických systémů, během nějž se získává platina, perspektivní trh, který bude nabývat na významu z důvodu klesající těžby tohoto kovu. Společné projekty ruského závodu EZ OCM a Safiny v této oblasti umožňují nabídnout komplexní řešení, díky čemuž je tato nabídka konkurenceschopná na světovém trhu,“ řekl Petr Koutský, generální ředitel společnosti Safina.
 
Publikováno: 27. 10. 2017 | Počet přečtení: 278