Ceratizit SPS AMPER 2019 EuroBlech Murrelektronik

V testu celoročních pneumatik zvítězila Goodyear

Pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 označil německý odborný časopis Auto Bild za vítěze svého zatím posledního testu celoročních pneumatik. Podle redakce časopisu vykazují tyto pneumatiky nejlepší jízdní výkonnost za jakéhokoli počasí, zejména však za deště a na sněhu.

 
Za mokra předvedly pneumatiky Goodyear při srovnávání konkurenčních značek mimořádné brzdné vlastnosti. Z rychlosti 100 km/h zastavily Vector 4Seasons Gen-2 po pouhých 41,6 m, zatímco druhý nejúspěšnější účastník testu k tomu potřeboval vzdálenost o dva metry delší.

Jakou nabízejí přilnavost na mokrém povrchu, prokázaly pneumatiky Vector 4Seasons Gen-2 při jízdě na okruhu za mokra, při níž v tomto ukazateli překonávaly i některé letní pneumatiky. Vedle výjimečné výkonnosti za mokra byly Vector 4Seasons Gen-2 mezi nejlépe hodnocenými pneumatikami i při testu na zasněžené vozovce. Německý časopis je za dobrou výkonnost na sněhu výslovně ocenil.

„Výsledkem testu jsme velice potěšeni,” řekl Mike Rytokoski, vedoucí marketingu Goodyear Europe. „Potvrzuje, že Goodyear jakožto vynálezce celoročních pneumatik dobře chápe, že uživatelé potřebují velmi vyvážené pneumatiky, a disponuje potřebným know-how, aby mohl konstruovat pneumatiky, které si vedou výjimečně dobře v nejrůznějších podmínkách na silnici v průběhu celého roku.”

Goodyear, jeden z největších výrobců pneumatik, produkuje své výrobky ve 48 závodech v 21 zemích světa.
 
Publikováno: 26. 10. 2017 | Počet přečtení: 390