EuroBlech Murrelektronik

Mazda s novou CX-5 získala 5 hvězdiček

Zcela nová Mazda CX-5 modelového roku 2017 se zařadila mezi nejbezpečnější rodinné vozy na trhu. Nezávislá organizace Euro NCAP, která posuzuje bezpečnost automobilů prodávaných v Evropě, udělila nové Mazdě CX-5 maximálních možných 5 hvězdiček.

 
Hodnocení vychází z přísných bariérových zkoušek a z testování pokročilých asistenčních systémů, jež má nový model ve standardní výbavě. Nová Mazda CX-5 dosáhla vynikajícího skóre v hodnocení ochrany dospělých cestujících, dětí i chodců.

Jeff Guyton, prezident a generální ředitel Mazda Motor Europe, řekl: „Bezpečnost lidí, kteří jezdí našimi vozy, i těch okolo je pro Mazdu velmi důležitá. To se nyní odrazilo i v 5hvězdičkovém hodnocení od Euro NCAP. Svědčí to o vyspělosti naší rozšířené palety pokročilých systémů aktivní bezpečnosti, které vycházejí z naší filozofie Proactive Safety a pomáhají řidičům.“

Hodnocení bezpečnosti Euro NCAP

Konstruktérům a designérům Mazdy se podařilo skloubit v novém kompaktním SUV mimořádnou bezpečnost, vyplývající z filozofie Mazda Proactive Safety, i atraktivní design ve stylu KODO – Duše pohybu.

Nová CX-5 je sériově vybavena systémem automatického brzdění před překážkou Advanced Smart City Brake Support. Ten aktivně pomáhá předejít nehodě nebo alespoň zmírnit následky nárazu a tím i riziko zranění. Prostřednictvím přední kamery nepřetržitě sleduje prostor před vozem. Pracuje v rychlostech 4 až 80 km/h. Hrozí-li náraz do jiného vozu nebo střet s chodcem, začne automaticky brzdit.

Podle Mazdy by měl být řidič se svým vozem „jedno tělo“. Tento princip nazývá japonským termínem Jinba-Ittai. Díky novým technickým řešením nastavuje nová CX-5 ještě vyšší standard radosti z jízdy. Tužší karoserie a zdokonalené řízení, podvozek i brzdy v kombinaci se systémem G-Vectoring Control, který zmírňuje naklánění karoserie, přinášejí do segmentu kompaktních SUV novou dimenzi řidičského potěšení.
 
Publikováno: 12. 9. 2017 | Počet přečtení: 191