EuroBlech Murrelektronik

Boeing a Dassault prodloužily partnerství

Boeing rozšíří využívání produktů Dassault Systèmes. Ve svých programech komerčního letectví, kosmonautiky a obrany uplatní jejich platformu 3DExperience pro řízení výrobního provozu a řízení životního cyklu.

 
Americký výrobce letadel a kosmické techniky má v úmyslu implementovat tuto platformu v různých fázích výroby a využívat specializovaná oborová řešení Winning Program, Co-Design to Target, Ready for Rate, Build to Operate a License to Fly, která jsou určena k využití v letectví, kosmonautice a obraně. Výsledkem bude prohloubení komplexní digitální spolupráce i zdokonalení návrhů, projektování, analýz, plánování výroby a fungování ve výrobních prostorách v celém podniku.

„Nacházíme se ve zlomovém bodě industriální éry, v němž se jedno průmyslové paradigma chýlí ke konci. Souběžná výměna dat mezi virtuálním a reálným provozem promění řetězec, v němž se hodnota přidává v řetězec, kde se hodnota vytváří. Celý ‚rozšířený‘ podnik může nepřetržitě měřit a řídit procesy tak, aby vedly k maximální efektivitě a vysokému růstu,“ uvedl Bernard Charlès, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dassault Systèmes.

Platforma 3DExperience může snížit náklady na integraci a podporu, zvýšit produktivitu, posílit inovace a pomoci se zaváděním osvědčených procesů, které zdokonalí fungování v celém hodnotovém řetězci. Dokáže nejen simulovat produkty a procesy, ale také vyhledávat a eliminovat potenciální rizika a problémy týkající se kvality ještě před začátkem výroby. Platforma využívá napříč všemi aplikacemi jednotný zdroj dat, což zajišťuje spolehlivé a prakticky využitelné informace v reálném čase a také nepřerušovanou komunikaci v celém podniku a dodavatelském řetězci i mezi jednotlivými generacemi produktů. Tato digitální kontinuita zdokonalí datové a analytické možnosti.

„Rozhodnutí vybrat si platformu 3DExperience, která nám poskytne celosvětově sdílené možnosti pro navrhování a výrobu a umožní nám pokrok ve druhém století našeho fungování, představuje zásadní milník v naší digitální transformaci,“ doplnil Ted Colbert, CIO a viceprezident pro informační technologie a datovou analytiku ve společnosti Boeing.
 
Publikováno: 11. 8. 2017 | Počet přečtení: 186