EuroBlech Murrelektronik

Užitečná pomůcka - držák telefonu na kolo

V současnosti se bez navigace už téměř ani nevyjíždí. Je to součást dovolenkové výbavy, zapínáme si ji na cesty po městech nebo na výletech - vždy nám pomůže. A nejsou to jen řidiči, kteří na ni spoléhají. Pomocí smartphone se dá navigace využít třeba na kole.

 

Ale jak uchytit chytrý telefon na řídítka kola, aby byl pevně držen i v terénu a chráněn v případě pádu? Firma Satomar uvedla na trh bytelné držáky Livall ve dvou provedeních, z nichž jeden disponuje i vestavěnou powerbankou. Držáky mobilního telefonu Livall H2 a Livall S2 poskytují bezpečnou ochranu smartphonu, který během cesty může plnit úlohu cyklopočítače, navigace a zároveň informačního prvku. V kombinaci s chytrou cyklistickou přilbou Livall může poskytovat spojení se smartphonem díky vestavěné sadě handsfree, nebo dokonce vyslat v případě nehody předem definovaným kontaktům automatický SOS signál s přesnými souřadnicemi.

Pevné uchycení smartphonu v mohutném držáku je zajištěno na všech hranách, což zajišťuje jeho výbornou ochranu i v případě pádu. Použít lze telefon s displejem o úhlopříčce až 6". Model S2 je dodáván s představcem řídítek a je určen i do náročných podmínek při jízdě terénem, kde ostatní držáky v pevnosti uchycení selhávají. V představci je navíc vestavěna powerbanka s kapacitou 5000 mAh, která poskytuje telefonu energii pro téměř dvojnásobné plné dobití (v závislosti na modelu smartphonu).

Všechny funkce zajišťuje aplikace Livall Riding, která je zdarma k dispozici pro telefony s operačním systémem Andrid a iOS. Zobrazení všech běžných údajů cyklopočítače zajišťuje telefon ve spolupráci s jeho vestavěným GPS modulem. Pro vyhodnocení dalších hodnot lze komplet rozšířit také o snímač kadence šlapání, jenž předává data aplikaci bezdrátově. K navigačním účelům lze využít buď tutéž aplikaci, případně jakoukoli jinou, záleží na zvyku uživatele.

Základní model H2 je určený pro montáž na řídítka. K dostání jsou na serveru www.superveci.cz.

 
Publikováno: 10. 8. 2017 | Počet přečtení: 234