ABF Murrelektronik

Teplárna získala již potřetí nejvyšší hodnocení AAA

Sportovní mluvou řečeno, Teplárna České Budějovice završila zlatý hattrick. Potřetí za sebou získala nejvyšší ratingové hodnocení CZECH Stability Award na stupni AAA (Excelentní) a potvrdila tak postavení mezi nejkvalitnějšími tuzemskými firmami. V Česku je jen 0,13 % firem, které dosáhly v posledních třech letech takového výsledku. Jde o skutečnou elitu mezi českými firmami.

 

V Česku jde o nejprestižnější firemní ocenění, neboť společnost Bisnode ČR, která ho uděluje, garantuje zcela nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy, její platební morálku, skutečnou finanční situaci a spolehlivost plnění závazků, vyplývajících z jejích podnikatelských aktivit.

„Nezávislý scoringový model Bisnode potvrzuje, že v posledních třech letech nepřetržitě dosahujeme nejvyšší možné hodnocení ekonomické stability podniku. To svědčí o dlouhodobé důvěryhodnosti, solventnosti a dynamičnosti teplárny. Nejen v energetice to jsou ceněné vlastnosti, stejně jako transparentnost a otevřená komunikace,“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny. V Česku nejvyšší rating AAA vlastní necelé procento tuzemských firem.

Aby firma mohla dosáhnout na CZECH Stability Award na nejvyšším stupni AAA, musí splnit náročná kritéria hodnocení. „V Česku je jen 0,13 % firem, které byly podle Bisnode v posledních třech letech nepřetržitě hodnoceny na stupni AAA. To nezpochybnitelně potvrzuje vynikající kondici těchto společností. Jde o skutečnou elitu mezi českými firmami,“ uvedl Jiří Skopový, generální ředitel Bisnode.

Výsledky vycházejí z metodiky ratingového modelu Bisnode, který měří stabilitu jednotlivých společností. Je založen na ekonometrických technikách, exaktní statistické analýze a principech dataminingu. „Model je vyvíjen tak, aby bylo dosaženo maximální výkonnosti, dané hlavně kvalitou a rozsahem našich dat, stejně jako unikátní makroekonomickou komponentou,“ doplnila Petra Štěpánová, mluvčí Bisnode.

Na obrázku: Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny (vlevo), přebírá ocenění od zástupce hodnotitelské firmy Bisnode.

 
Publikováno: 19. 6. 2017 | Počet přečtení: 290