ABF Murrelektronik

Digitální řešení pro dentisty

Společnost 3Dwiser uvedl na trh nové dentální materiály pro zubní náhrady vyráběné 3D tiskem. Formlabs oznámil partnerství s 3Shape, zabývající se 3D skenováním a CAD/CAM softwarem pro dentální praxe a laboratoře. Jejich cíl bylo vytvořit softwarové integrační řešení pro usnadnění dentálního 3D tisku.

 

Díky novým materiálům a partnerstvím nabízí nyní Formlabs první kompletní digitální řešení pro dentální profesionály na trhu. „Nové materiály navazují na první biokompatibilní pryskyřici pro stolní 3D tiskárny - Dental SG, která na dentálním trhu zažívá ohromný růst. K dnešnímu dni vytvořili uživatelé dentálních produktů Formlabs více než 150 000 výtisků a vrtací šablony vytištěné na tiskárně Form 2 byly použity při více než 10 000 operacích implantátů“, uvádí Tomáš Soóky, jednatel společnosti 3Dwiser. „Tržby v dentálním 3D tisku jsou jednou z nejrychleji rostoucích oblastí a s dnešními novými dentálními materiály, aplikacemi a softwarovými integracemi se Form 2 skutečně stává výkonným nástrojem digitální stomatologie pro firmy všech velikostí.“

Nové materiály:

• Dental Model: vysoce přesná pryskyřice pro tisk dělených modelů s vyjímatelným pahýlkem.

• Dental LT Clear: dlouhodobá biokompatibilní pryskyřice pro přímý tisk ortodontických aparátů jako jsou dlahy a rovnátka.

• Biokompatibilní materiály třídy IIa pro 3D tisk zubních náhrad.

 
Publikováno: 15. 6. 2017 | Počet přečtení: 287