ABF Murrelektronik

OBI chce více nakupovat v Česku

Agentura pro podporu exportu CzechTrade připravila další z řady úspěšných dodavatelských setkání, tentokrát pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tématikou OBI Group (divizi LUX Tools Germany). Třicítka českých výrobců dostala ve Vědeckotechnickém parku v Plzni příležitost hovořit s nákupčími německého řetězce o možnostech dodávek do více než 650 poboček firmy v 11 zemích Evropy.

 
Mezi firmami, které se první červnový týden v Plzni prezentovaly, byla např. společnost GRUND, výrobce koupelnových předložek, nebo Spojené kartáčovny, výrobce štětců a kartáčů.

„V rámci dlouhodobé strategie chceme udržovat rovnováhu mezi dodavateli z jihovýchodní Asie a regionů střední a východní Evropy. V ČR vidíme velký potenciál. Chceme využít všech výhod, které spatřujeme zejména ve velmi dobré geografické vzdálenosti, dobře rozvinuté infrastruktuře, která je podobná té v západoevropských zemích, a ve stále cenově kompetitivní a dobře vzdělané pracovní síle,“ objasňuje zájem o naše dodavatele Marcin Rybak, vedoucí pobočky OBI, která je za nákup v České republice odpovědná.

„Řada tuzemských firem má kvalitativně špičkové produkty, efektivní výrobu i dostatek kapitálu, aby mohla dodávat nadnárodním řetězcům. Často se jim však nedaří dostat se k odpovídajícím kontaktům. Právě s tím jim agentura CzechTrade umí pomoci a dnešní setkání je jedna z možností, jak se nákupčím osobně představit,“ konstatuje Adam Jareš, ředitel německé pobočky agentury CzechTrade v Düsseldorfu, která akci organizovala.
 
Publikováno: 15. 6. 2017 | Počet přečtení: 284