EuroBlech Murrelektronik

ČEZ restrukturalizuje a zřizuje jadernou divizi

Energetická společnost ČEZ zřizuje od 1. června novou divizi jaderná energetika. Povede ji dosavadní ředitel JE Temelín Bohdan Zronek, který se stane i členem představenstva společnosti a bude zodpovědný také za dostavbu nových jaderných bloků.

 
Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR počítá se stavbou jednoho jaderného bloku v Temelíně a jednoho v druhé tuzemské jaderné elektrárně v Dukovanech s možností rozšíření na dva bloky v obou elektrárnách. Prioritu má dostavba Dukovan. V ředitelské funkci ve vedení JE Temelín vystřídá Bohdana Zronka v čele elektrárny od 1. září jeho dosavadní zástupce Jan Kruml. Od začátku června dojde také ke změně současné divize Výroba na divizi Klasická energetika, její šéfem zůstává Ladislav Štěpánek.

Jak uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž, vytvořením nové divize, do níž budou soustředěny všechny útvary vykonávající činnost související s využíváním jaderné energie, reaguje ČEZ na potřebu plnit požadavky novelizovaného atomového zákona a prováděcích vyhlášek a zvyšovat bezpečnost jaderných elektráren. „Vznik samostatné divize je z mého pohledu logickým krokem, který reaguje na novou legislativu. Mým cílem je zjednodušit řízení, dokončit změny v oblasti zajištění údržby a v neposlední řadě hledat synergie mezi našimi stávajícími a případnými novými zdroji. V současné Evropě to nebude jednoduché, ale věřím, že dál budeme patřit mezi evropské lídry v oblasti jaderné energetiky," uvedl Bohdan Zronek, který se podílel už na přípravě temelínské elektrárny k jejímu spuštění. Postupně v ní prošel řadou funkcí od operátora turbíny až po post ředitele, který zastával od roku 2015.
 
Publikováno: 19. 5. 2017 | Počet přečtení: 295