EuroBlech Murrelektronik

CzechTrade pomáhá českým exportérům

Agentura pro podporu exportu CzechTrade ve spolupráci se Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) uspořádala již sedmý ročník česko-německé kooperační burzy Sourcing Day Tschechien. České firmy tak dostaly příležitost k jednání o spolupráci s nákupčími významných německých firem.

 
Mezi německými nákupčími byli např. zástupci podniku MT AEROSPACE, výrobce leteckých a kosmických systémů, firmy ENGEL, která je jedním z celosvětově nejvýznamnějších výrobců strojů na zpracování plastů nebo společnosti MAHLE, dodavatele technologií do automobilového průmyslu s obratem 12 mld. eur, který celosvětově zaměstnává 77 tisíc lidí.

Česko-německé podnikatelské setkání ve Vědeckotechnickém parku v Plzni umožnilo stovce zejména strojírenských firem absolvovat více než dvě stě termínovaných jednání. „Zejména pro malé a střední firmy jde o nejatraktivnější formát akcí, které pořádáme. V podstatě jim přivezeme do Česka nákupčí, kteří od našich firem chtějí nakupovat. Dodavatelé jsou předem vybráni nákupčími na základě profilů, což zvyšuje pravděpodobnost jejich úspěchu,“ popisuje formát akce Milan Ráž, ředitel služeb pro exportéry agentury CzechTrade.

Důkazem významu akce je i její i loňský ročník, jenž umožnil uzavřít milionové kontrakty např. firmě Vítkovice Heavy Machinery, která dodala pro projekt do Ázerbájdžánu pec na vápenec, nebo firmě SOPO z Modletic u Prahy, která začala pro německou společnost vyrábět statory pro elektromotory.

„Zájem německých firem o naše dodavatele stále roste. Česká republika se loni také poprvé dostala mezi 10 nejvýznamnějších partnerů Německa, když překročila obratem obchodní výměny jedenáctou Belgii,“ konstatuje Adam Jareš, ředitel německého zastoupení CzechTrade v Düsseldorfu, které je nejvytíženější z 51 poboček agentury na světě, a dodává: „Německé ekonomice se aktuálně daří, v uplynulém kvartálu zrychlila růst na nejvyšší tempo za poslední rok. Rostou investice státu, stavební sektor i domácí poptávka. Nízký kurz eura podporuje rekordní německý export, což je dobrý signál pro tuzemské firmy, které přes Německo vyvážejí na třetí trhy.“
 
Publikováno: 19. 5. 2017 | Počet přečtení: 271