ABF Murrelektronik

Zetor vstupuje na ruský trh

Akciová společnost Zetor Tractors jedná o spolupráci na dodávku a výrobu traktorů Zetor v Rusku. Jednání o navázání spolupráce probíhají se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) z Vladimirské oblasti východně od Moskvy. Předmětem jednání je dodávka komponentů traktorů a následná montáž strojů v partnerském závodě.

 
Do Ruska poputuje v průběhu letošního roku přes 100 sad komponentů traktorů Zetor modelové řady FORTERRA 135 v emisním řešení STAGE IIIA. K finální kompletaci strojů dojde až v montážních halách společnosti KEMP. Smontované stroje se následně budou na ruském trhu prodávat pod označením ANT-ZETOR F4135. První traktory se k zákazníkům dostanou ještě v tomto roce. Do budoucna se plánují dodávky traktorových komponentů určených k montáži strojů partnerskou společností v Rusku.

„Od vstupu na ruský trh si slibujeme posílení pozic značky v oblasti se silným potenciálem vybudovat si zde své místo na trhu,“ objasnila Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace. Do budoucna se předpokládá možnost dodávek dalších komponentů ruskému partnerovi, s největší pravděpodobností půjde o motory a převodovky, které budou společně s díly společnosti KEMP a lokálních výrobců tvořit základ pro stroje místní výroby. „Nyní je na cestě do Ruska první zásilka několika strojů. Našemu partnerovi na místě pomůžeme s nastavením výrobních procesů a postupů, aby byla zachována a udržena vysoká kvalita montovaných strojů. Po nějakou dobu tak budou v Rusku působit naši odborníci. Nutno podotknout, že se v žádném případě nejedná o přesun montáže či rozšíření montážních hal společnosti Zetor mimo oblast ČR,“ upřesňuje Margaréta Víghová.

Nový ruský partner se specializuje na výrobu hydraulických systémů a komponentů, CNC strojů, pojízdných nakladačů a komponentů určených pro univerzální robotické sestavy. Kromě homologací vyrobených strojů na území Ruska bude KEMP zajišťovat také veškeré obchodní a servisní záležitosti spojené s traktory ANT-ZETOR. Se vstupem do Ruska pokračuje expanze značky Zetor na nové trhy, kterým se staly Írán, Myanmar, Izrael a Zambie. Jednání pokračují i v dalších oblastech Asie a Afriky.
 
Publikováno: 18. 5. 2017 | Počet přečtení: 269