ABF Murrelektronik

V NTM zazáří kvarteto vozů Ferrari

Při příležitosti soutěže elegance historických vozů Concours d’Elegance na zámku Loučeň a 70. výročí vzniku slavné italské značky vznikla v Národním technickém muzeu unikátní výstava těchto vozů. V dopravní hale NTM budou kromě obvyklých exponátů mimořádně k vidění od 16. do 28. května 2017 vozy Ferrari 330 GT 2+2 (1966), Ferrari 275 GTC (1966), Ferrari 400 Automatic (1976) a Ferrari F 430 Scuderia (2008).

 
Vozy legendární značky se vzpínajícím se koněm ve znaku dočasně doplní expozici jedné z nejcennějších automobilových sbírek na světě, která dokumentuje vývoj oboru na území České republiky, a to nejen automobily domácí výroby, ale i zahraničními vozy, které k nám byly dovezeny a u nás provozovány. „Tyto automobily Ferrari u nás nikdy nebyly provozovány, půjde tedy o jakési krátkodobé nahlédnutí do ciziny, bezpochyby výjimečné a vysoce exkluzivní,“ uvedl vedoucí oddělení silniční a lodní dopravy NTM Petr Kožíšek s tím, že značka Ferrari spoluvytváří obraz domácího motoristického života až v posledních letech, a ve sbírkách NTM proto nejsou vozy Ferrari zastoupeny a v expozici muzea vystavovány.

Zvýhodněné vstupné

NTM přichází opět vstříc návštěvníkům a ve čtvrtek 18. května na Mezinárodní den muzeí snížili vstupné do NTM pro všechny na 50 Kč (nevztahuje se na prohlídku Rudného a uhelného dolu).

V návaznosti na letošní téma "Jak sdělit nevyslovitelné? Muzea a tragické dějiny 20. století" na návštěvníky po celý den čekají tematické komentované prohlídky dopravním expozice. Představeny budou vybrané exponáty, které dokládají historické zvraty dvacátého století.

Pokud nestihnete NTM

Pokud byste nestihli prohlédnout si unikátní automobily v Praze, nabízí se ještě další šance na zámku Loučeň u Mladé Boleslavi, kde budou vozy následně vystaveny na 4. ročníku Concours d’Elegance. Zde bude právě značka Ferrari hrát prim - podařilo se shromáždit vozy, které představují zajímavý průřez produkcí této automobilky. Zámek Loučeň, ležící zhruba půl hodiny jízdy od Prahy, je spojený s historií automobilového průmyslu zejména prostřednictvím rodiny Thurn-Taxisů, které zámek v minulosti patřil a jež vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement.

Předchozí ročníky Concours d´Elegance byly odbornou motoristickou veřejností přijaty s mimořádně dobrým ohlasem zejména pro výjimečnost vystavených automobilů, ale i kvůli unikátnímu společenskému prostředí, které - jak se shodli účastníci i návštěvníci - vysoce převýšilo standard českých veteránských akcí. Na této akci NTN vystaví unikátní vůz Mercedes Benz 770, jehož příběh výmluvně symbolizuje dějiny Československa konce 40. a začátku 50. let.
 
Publikováno: 16. 5. 2017 | Počet přečtení: 326