Schunk

Nová 3D tiskárna Stratasys Fortus rozšiřuje možnosti tisku

Velkoformátová tiskárna Stratasys Fortus 900mc, kterou na český a slovenský trh uvádí společnost MCAE Systems, splňuje nároky produkční 3D tiskárny na velkou kapacitu, přesnost a opakovatelnost. Tiskárna využívá tiskový software GrabCAD a umožňuje navíc 3D tisk z nového materiálu FDM Nylon 6.

 
Nová generace robustních FDM 3D tiskáren Stratasys Fortus 900mc je určená jak pro výrobu funkčních prototypů, výrobních přípravků a nástrojů, tak pro malosériovou, přímou digitální výrobu. Tato nová generace osvědčené, velkoformátové 3D tiskárny si udržuje vysokou přesnost a spolehlivost. Díky dalším klíčovým funkcím a certifikacím dosahuje lepšího využití spolu s rychlým procesem instalace, který uživatelům šetří čas. Nyní využívá průmyslové termoplasty včetně nově uvedeného materiálu FDM Nylon 6. Tiskárna nabízí efektivnější pracovní postupy a snazší monitoring probíhajících úkolů včetně vnitřního fotoaparátu a tiskového softwaru GrabCAD. Standardní certifikace jsou součástí, což eliminuje náklady a úsilí uživatele kvalifikovat 3D tiskárnu pro užití ve výrobním prostředí. Osvědčená mechanika jádra původního systému zůstává v tomto inovovaném stroji nezměněna, je pouze doplněna o nové funkce, které zlepšují celkový uživatelský dojem.

Nový materiál FDM Nylon 6

Výrobci, kteří vyžívají procesy aditivní výroby, oceňují velmi pevné 3D tištěné díly. Díky své pevnosti je řada nylonových polymerů jednou z nejpoužívanějších termoplastů v tradiční výrobě. Tento průmyslový materiál je používán v celé řadě aplikací, které vyžadují vysokou pevnost v tahu. Stratasys FDM Nylon 6 nabízí nejlepší kombinaci pevnosti a tuhosti mezi současnými FDM materiály Stratasys. To umožňuje vytváření funkčních prototypů, výrobních přípravků a výrobních dílů s vysokou pevností.

Jak upřesňuje výrobce, není možné provést upgrade z původního zařízení Stratasys Fortus 900mc na novou generaci Stratasys Fortus 900mc. Materiál Stratasys FDM Nylon 6 je možné použít jak na původní, tak na nové generaci tiskárny. Možnost využít nový materiál na původní 3D tiskárně Stratasys Fortus 900mc vyžaduje pouze softwarovou licenci a není potřeba návštěvy technika.

Dostupnost softwaru GrabCAD

Stratasys uvádí celosvětově prostřednictvím svých partnerů tiskový software GrabCAD, který nabízí rozsáhlou kompatibilitu s FDM 3D tiskárnami Stratasys. Cílem je možnost správy 3D tisku v éře digitální výroby směrem ke konceptu Průmysl 4.0. Tato cloudová aplikace (GrabCAD) dokáže nativně načítat CAD soubory a eliminuje nebo minimalizuje potřebu exportu do STL, výrazně zefektivňuje pracovní postupy od návrhu po 3D tisk. Síťová konektivita umožňuje přípravu pracovních úkolů, plánování a monitoring rostoucího portfolia tiskáren odkudkoliv. Kromě toho, vestavěné funkce spolupráce a business intelligence poskytují uživatelům možnost sledovat aplikaci a data v paměti. Tiskový software GrabCAD je nyní dostupný v devíti jazycích.
 
Publikováno: 19. 12. 2016 | Počet přečtení: 545