Schunk

MCAE Systems: skutečné nástroje Průmyslu 4.0 v praxi

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí společnost MCAE Systems ve své expozici v pavilonu Z přehlídku těch nejzajímavějších světových 3D technologií aplikovaných v české praxi, včetně vůbec první 3D tiskárny (Stratasys FDM 1650), která se objevila na veřejnosti v České republice.

 
Vůbec poprvé bude v rámci České republiky k vidění nejvyspělejší barevná 3D tiskárna současnosti, stroj Stratasys J750, umožňující vyrábět produkty obsahující tisíce barevných odstínů a materiálových vlastností. Tuto žhavou novinku společnosti Stratasys uplatní zejména produktoví designéři při tvorbě zcela realistických prototypů spotřebního zboží nebo vzorkových automobilových dílů.

Dlouholetou historii v tomto oboru připomene vystavením vůbec první 3D tiskárny, která se v ČR objevila na veřejnosti. „Historický“ stroj Stratasys FDM 1650 se na brněnské výstaviště vrátí po 20 letech od své zdejší premiéry.

3D tiskárny Stratasys, MakerBot i voxeljet, ale také optické 3D skenery GOM, konstrukční systém Tebis a množství dalších nástrojů tzv. digitální továrny, jež MCAE Systems úspěšně zavádí ve firemní i akademické sféře, našly uplatnění u mnoha působivých projektů. Na stánku firmy bude k vidění např. veterán Škoda 130 RS, jehož disky kol byly obnoveny díky funkční souhře výše zmíněných digitálních technologií. Od skenování poškozených originálů, přes tisk pískové formy, výrobu odlitku, jeho obrobení a kontrolní digitalizaci – nová kola pro tuto zasloužilou škodovku vznikala pod taktovkou principů čtvrté průmyslové revoluce.

Průmysl 4.0 je dnes marketingovou záštitou mnoha průmyslových podniků. Jen pouhý zlomek z nich však má tak bohaté zkušenosti s realizací myšlenek, jež se za touto iniciativou skrývají. MCAE Systems je podnik, který byl na principech Průmyslu 4.0 budován od svých 
samých počátků, ačkoliv tehdy takové pojmenování ještě nikdo nevyslovoval.
 
Publikováno: 3. 10. 2016 | Počet přečtení: 618