Nitra skf

V Česku začíná vyrůstat podhoubí pro internet věcí

Společnost SimpleCell Networks začala ve spolupráci s T-Mobile budovat v ČR celorepublikovou veřejnou komunikační síť pro Internet věcí (IoT). 

 

Síť navazující na loňský pilotní projekt, během něhož T-Mobile technologii Sigfox testoval, roste rychlostí 40 základnových stanic měsíčně. Takže do konce roku bude pokryto až 95 % území ČR.
Globální síť Sigfox, která překonává cenové a technické bariéry dosud zpomalující rozvoj internetu věcí, funguje ve 13 zemích světa a jejím prostřednictvím mohou být věci, senzory a zařízení nezávislá na elektřině, vydržet na bateriích až 15 let a komunikovat s velmi vysokou spolehlivostí. Zároveň cena modemů i komunikace v řádech desítek korun usnadňuje masové nasazení miliónů zařízení. Jednoduché programátorské rozhraní umožňuje nad daty postavit aplikace, nebo je integrovat do podnikových systémů v řádu hodin či dnů.
Typickými oblastmi aplikací sítě Sigfox v Evropě jsou odečty vody, elektřiny, plynu, parkovací senzory, Průmysl 4.0, Smart City, zabezpečovací zařízení, logistika, sledování teplot při transportu a uskladnění, péče o seniory, měření srážek a průtoků na záplavových tocích apod. Veřejnost se bude moci podrobně s technologií Sigfox seznámit a vyzkoušet si její fungování na březnovém mezinárodním veletrhu Amper v Brně.
 

 
Publikováno: 2. 6. 2016 | Počet přečtení: 716