rosler murr Schunk

Výrobci sází na hybridní zařízení a periferie - třeba víceúčelové myši

Na prestižním veletrhu COMPUTEX, který proběhl počátkem června v Tchajpeji na Tchajwanu představila společnost Genius, zaměřená na vývoj a výrobu počítačových periferií, sérii pozoruhodných hybridních produktů, kombinující v jednom zařízení více funkcí počítačového vybavení. 

 

Například počítačové myši nemusí fungovat jen jako poziční systém ovládání kurzoru a aktivaci různých programových povelů, ale zastanou i různé další funkce, které zatím vyžadovaly samostatná zařízení. K takovýmto hybridním multifukčním novinkám patří:
Energy Mouse - bezdrátová myš, která obsahuje lithium polymerový akumulátor o kapacitě 2400 mAh, a umožňuje tak uživatelům dobíjet další mobilní zařízení.
Cam Mouse - myš, již je možné zároveň používat i jako kameru obsahující funkce např. skenování QR kódů, okamžité sdílení nahrávek atd.
Traveler D6600 - bezdrátová myš, která dokáže ovládat dva různé počítače a přepínat mezi nimi.
Speaker Mouse - myš, která zároveň supluje reproduktorovou sadu 2.1, vylepšuje zvuk počítače nebo mobilního zařízení.
Kategorii bezdrátových audiosystémů doplňuje i Transbar - přenosný ultrakompaktní Bluetooth 2.1 repoduktor, určený jako doplňkové vybavení pro tablety. Rozšiřuje (resp. znásobuje) zvukové možnosti vestavěných reprosystémů tabletů a zároveň slouží i jako stojan a je kompatibilní s tablety všech velikostí. Podle výrobce jde o vůbec světově první přenosný reproduktorový systém pro bezdrátový BT, spolupracující s Bluetooth zařízeními různých typů jako je iPhone, iPad či tablet PC. Zařízení je inspirováno rozkládacími tripody a z kompaktní formy lze během okamžiku vytvořit výkonnou bezdrátovou reprosoustavu nezatíženou změtí připojovacích kabelů. Energii dodávají dobíjecí Li-Ion baterie.

Také ASUS na veletrhu Computex, představil několik víceúčelových zařízení – mj. Transformer Book Trio. Jde o unikátní kombinaci notebooku, tabletu a stolního PC, umožňující využívat výhod všech tří zařízení. Disponuje odnímatelným displejem o velikosti 11,6“ a pracuje hned se dvěma operačními systémy. Podle potřeby se dokáže proměnit z notebooku se systémem Windows 8 na tablet s Androidem nebo na desktop s Windows 8, pomocí dokovací stanice PC Station vybavené vlastním procesorem Intel Core i7, klávesnicí a 750GB harddiskem. Stanici, která slouží i k napájení tabletu, lze s odejmutým tabletem připojit k externímu displeji a používat zařízení jako klasické stolní PC.
Další zajímavou novinkou z kolekce Asusu je Fonepad Note FHD 6 – 6“ tablet s možností telefonování, který v sobě spojuje výhody 3G smartphonu a tabletu. Kromě 1,6 GHz dvoujádrového procesoru Intel Atom Z2560 nabízí i Super IPS+ displej s rozlišením 1920 x 1080 čitelný i na přímém slunečném světle a ve výbavě je i stylus k psaní poznámek a preciznějšímu ovládání.
 

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 1879 článek mě zaujal 446
Zaujal Vás tento článek?
Ano