rosler murr Schunk

Oceněna technologie Hybrid Air

Skupina PSA Peugeot Citroën obdržela v červnu „Cenu pro technologie budoucnosti“, za svůj inovativní hybridní systém Hybrid Air využívající benzínový motor a stlačený vzduch. Cenu uděluje francouzská pojišťovna MAAF a oceněný systém představuje klíčovou etapu směrem k vývoji vozu se spotřebou 2 l / 100 km.

 

Ocenění ale není jediným za technologii Hybrid Air. K dalším evropským oceněním patří cena za inovace „Fleet World Honours“ a cena, která je udělována partnerům skupiny Bosch„Engine Technology Development Of The Year“.
Hybrid Air je zcela nová technologie využívající plně hybridní pohon nového typu bez baterie, který kombinuje benzínový motor a stlačený vzduch. Systém tvoří benzínový motor, hydraulické čerpadlo, systém skladování energie ve formě stlačeného vzduchu a automatický převod (podrobněji jsme psali v letošním TM č. 3).
Rozhodnutí porotců ovlivnila především schopnost motoru přizpůsobit se způsobu jízdy řidiče. Motor se samostatně přepne do jednoho z dostupných režimů a to buď s nulovými emisemi, jako klasický režim se spalovacím motorem nebo kombinovaný režim.
Všechny tři ceny, které udělují novináři motoristického tisku, jsou důkazem toho, jak výrazný pokrok v oblasti vozů šetrných k životnímu prostředí tato inovace představuje.
 

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 2042 článek mě zaujal 481
Zaujal Vás tento článek?
Ano