Rosler murr Schunk

EMO Hannover představí novinky pro rozšiřující se globální trh

I když léto teprve začíná, strojaři se už připravují na podzim, kdy se bude konat několik významných akcí v oboru. Tou hlavní bude letos zářijový světový veletrh pro průmysl obráběcích strojů a obrábění kovů EMO Hannover 2013. Jde o nejvýznamnější mezinárodní setkání pro odborníky na technologii výroby, který se na tamním výstavišti bude odehrávat od 16. do 21. září.

 

EMO se koná každé dva roky a posledního ročníku v říjnu 2011 se zúčastnilo na 140 000 návštěvníků z více než 100 zemí. Poprvé se na letošním ročníku EMO bude v rámci veletrhu konat 4. kongres na téma "Vyrábíme inteligentněji", kde budou prezentována řešení pro výzvy dneška i zítřka ve zpracovatelském průmyslu, nejnovější výrobní technologie, i současné (a budoucí) trendy strojů a strojírenských zařízení.

Inteligentní produkce a nové technologie v leteckém průmyslu
V souvislosti s tématem "Inspirace technologií", se bude na kongresu pořádaném ve dnech 16. a 17. 9. všechno točit okolo možností, které inteligentní výroba nabízí. Pořadatelem této prestižní akce je německá strojírenská asociace VDMA, sdružující německé výrobce obráběcí techniky. Kongres je podporován Sdružením německých výrobců obráběcích strojů VDW (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken), což je také spoluorganizátor veletrhu EMO. "V kombinaci s EMO je to ideální spojení. Letos má veletrh ústřední téma "inteligence ve výrobě“, a kongres je tak dokonalým doplňkem, protože návštěvníci výstavy si mohou prohloubit své odborné znalosti, "říká Dr. Wilfried Schaefer, výkonný ředitel VDW.
Další z významných akcí spojených s letošním ročníkem veletrhu je mezinárodní akce s názvem "Nové výrobní technologie v leteckém průmyslu", kde budou odborníci z průmyslu a akademické sféry ve dnech 18. a 19. 9. diskutovat, jak lze přísné požadavky leteckého průmyslu splnit efektivněji s novými koncepty strojů, automatizačních řešení a použití CAD -CAM systémů. "Letecký průmysl je jedním z nejúspěšnějších sektorů v Evropě, ale také jeden z nejnáročnějších," říká Cord Siefken, předsedkyně Sítě inovací v obrábění a vedoucí závodu Premium AEROTEC v německém Nordenhamu. Ke třem dosavadním tematickým kategoriím, zaměřeným na současné trendy ve výrobě, strojírenské technologie, plánování a organizaci doplní letos poprvé ve vyhrazené sekci i akademické prezentace.

Výroba pro nové podmínky
Tematické zaměření kongresu bude mj. na téma: "Průmysl 4,0", resp. inteligence a komunikace ve výrobě. Právě pod heslem "Inteligence ve výrobě" EMO předvede, jak vypadá současná technologie výroby, a co kdo v tomto oboru nabízí. Už na začátku roku bylo registrováno pro účast na EMO 2013 přes 1600 firem z 34 různých zemí, jejichž expozice zahrnují na 145 000 m² čisté výstavní plochy, což je více, než srovnatelný údaj v předchozím ročníku. A nejsou to jen němečtí výrobci, kteří si už registrovali velké expozice. Zvláště výraznou účast lze očekávat letos i z asijského kontinentu, kde dominují firmy z Japonska, Číny, Tchaj-wanu a Koreje, které chtějí hrát významnější roli na světovém trhu, což je trend, pozorovatelný již několik let. Účast asijských firem na EMO v současné době představuje dobrou pětinu vystavovatelů.
Přední světový veletrh pro kovozpracující průmysl představí v celé šíři dnešní nejmodernější technologie kovoobrábění, které je srdcem každé průmyslové výroby. Na veletrhu budou výrobci prezentovat nejnovější stroje, ale i efektivní technická řešení, produktové novinky i spektrum podpůrných služeb, to vše zacíleno na udržitelnost ve výrobním procesu. Hlavní zaměření veletrhu je na řezné a tvářecí kovoobráběcí stroje, výrobní systémy, přesné nástroje, automatizaci materiálových toků, odolnou výpočetní techniku, průmyslovou elektroniku a příslušenství. Návštěvníci veletrhu EMO pocházejí ze všech hlavních průmyslových odvětví, jako jsou stroje a zařízení výrobců z automobilového průmyslu a dodavatelů jeho komponent, leteckého průmyslu, jemné mechaniky a optiky, loďařství, zdravotnické techniky, výroby nástrojů a oceli a lehké konstrukce.

Čeká se růst poptávky po strojním vybavení
Uživatelé výrobních technologií čelí celosvětově velkým výzvám. Pod obrovským tlakem na náklady, s vysokými nároky na účinnost a ekologické dodržování, budou v budoucnu muset také optimalizovat své výrobní operace pro maximální efektivitu nákladů. K tomuto účelu jsou určeny právě investice do nových obráběcích strojů. Ekonomičtí experti očekávají, že přes dočasný pokles objednávek v 1. čtvrtletí poptávka po obráběcích a tvářecích strojích zaznamená v roce 2013, kdy se koná veletrh EMO, další růst.
Zákazníci hledají nápady a řešení pro efektivní výrobní činnosti v širokém spektru a s velmi různorodými předpoklady. Co se počítá, je inovace nejen na počítači, ale i pro součásti ve výrobním procesu a pro příslušné navazující služby. Aspekty, jako je komunikace mezi sítí, stroji a výrobními linkami, nástup nových materiálů, flexibilita, kvalita, nové výrobní koncepty, apod. hrají stále významnější roli. "Mezinárodně působící dodavatelé obráběcích strojů představí na veletrhu EMO Hannover, jak se aktivně stavět k těmto výzvám a požadavkům a přenést je do inteligentní účinné techniky, čímž si vytváří bezpečnou pozici v silně konkurenčním prostředí," říká Carl Martin Welcker, generální komisař EMO Hannover 2013. /joe/
 

 
Publikováno: 25. 8. 2013 | Počet zobrazení: 2179 článek mě zaujal 560
Zaujal Vás tento článek?
Ano