CHVALIS: hydraulika šitá železnicím na míru

Po více než 15 let je společnost CHVALIS s.r.o., se sídlem v Hoštce, partnerem pro výrobce kolejových vozidel i motorových vozů v ČR a SR v oblasti vývoje, výroby a dodávek zákaznických řešení hydraulických systémů v dieselových lokomotivách a motorových vozech. Aktivity firmy nesměřují pouze do oblasti prvovýroby, ale také do oblasti rekonstrukcí a modernizací starších vozidel a strojů.

 

Technická řešení jsou vždy "šitá na míru" požadavkům konstrukčního oddělení zadavatele s respektováním důrazu na životnost a spolehlivost veškerých komponentů a skupin hydraulického obvodu v návaznosti na elektrické řídicí a regulační systémy kolejového vozidla a jeho bezpečnostních systémů. Naší snahou je používat vlastní osvědčená a vyzkoušená technická řešení a spolehlivé unifikované komponenty Parker s přihlédnutím na následný pozáruční servis a dodávky náhradních dílů tak, aby pro koncového zákazníka byla typová náročnost dílů co nejnižší a z hlediska údržby pokud možno nenáročná a méně nákladná.
Pro kvalitní zajištění záručních i pozáručních servisních služeb hydraulických systémů kolejových vozidel využívá firma 15 servisních vozidel a 5 servisních a skladových lokací v Hoštce, Libereci, Rokycanech, Sušici a Českých Budějovicích. Cílem je minimalizovat případné "dojezdové časy" záručních a pozáručních servisních zásahů nebo urgentní dodávky náhradních dílů. To je právě v případě železnice, kde jde často o čas, vzhledem k nutnosti zajistit plnohodnotný provoz rozsáhlého počtu vlakových souprav, tzn. i lokomotiv a motorových vozů, které jsou jejich klíčovou součástí, velmi významným faktorem.
Pevně věřím, že naše spolehlivé systémy najdou své další uplatnění v připravovaných nových projektech i při modernizacích dieselových lokomotiv a motorových vozů od Českých a Slovenských výrobců i provozovatelů.
Milan CHVALINA, ředitel a jednatel společnosti CHVALIS s.r.o.
 

 
Publikováno: 4. 8. 2013 | Počet zobrazení: 1280 článek mě zaujal 254
Zaujal Vás tento článek?
Ano