Schunk

Extrémně odolný Murlubric® snadno, kvalitně, odborně

Tajemně znějící název konstrukčního plastu Murlubric® je neodmyslitelně spojen s jeho nezaměnitelnými vlastnostmi. Materiál vyniká vysokou mechanickou pevností při statickém a dynamickém namáhání, nízkým tečením i při dlouhodobém zatížení a použitelností v širokém rozsahu teplot. 

 

Murlubric® charakterizuje slogan “Hladké klouzání“ a důvodem excelentních kluzných vlastností je originální technologie výroby, kde při procesu polymerizace je do modifikovaného polyamidu integrován minerální olej. Výsledkem je materiál se samomaznými vlastnostmi, jež jsou zachovány po celou dobu životnosti bez potřeby použití vnějších maziv. Integrovaný olej předznamenává uplatnění tohoto materiálu i ve venkovním prostředí, neboť olej eliminuje v maximální míře absorpci vzdušné vlhkosti a tím možnost rozměrových a jiných změn. Černá barva materiálu Murlubric® je výsledkem použitého plniva a spolu s aditivy zabraňuje degradaci a křehnutí materiálu vlivem ultrafialového záření.
Důvody stále širšího uplatnění Murlubricu vycházejí ze zvyšujících se znalostí o vlastnostech materiálu, které umožňují realizovat požadavky kladené na konstrukci či technologickou funkčnosti stroje. Charakteristickou vlastností materiálu je kluznost, extrémní otěruvzdornost a jeho vhodnost použití u aplikací s vysokým zatížením, velkým otěrem nebo vyššími rychlosti pohybu. Vysoce zatížené kluzné elementy z Murlubricu se vyznačují  5 až 10krát delší životností než při použití běžného polyamidu. U materiálu je oceňována schopnost tlumit vibrace a to spolu se schopností snižovat hluk vede často k náhradám rázově namáhaných kovových či hliníkových součástí. Dílce z materiálu Murlubric nachází uplatnění i v chemickém průmyslu, kde je lze použít v prostředích vystavených působením minerálních olejů. Dílce jsou velmi dobře odolné i proti působení zásad. Nedoceněnou výhodou materiálu je poměr mechanických vlastností vůči měrné hmotnosti plastu. Tato vlastnost umožňuje při vhodné konstrukci významně snížit hmotnost stroje nebo zařízení a lze tak dosáhnout  významného snížení energetické náročnosti a úspory nákladů.
Požadavky zákazníků na kvalitu a přesnost obráběných dílů neustále stoupají a pro jejich splnění má Murtfeldt plasty vynikající podmínky, jak v oblasti technologické, tak i v oblasti materiálové. Strojní vybavení firmy CNC stroji umožňuje produktivně vyrábět velmi složité strojní součástí  o vysoké rozměrové přesnosti a kvalitě povrchu. Námi používané desky a tyče se vyznačují vynikajícím tepelným zpracování, které odstranilo vnitřní pnutí a takto upravený materiál je ideálním polotovarem pro výrobu i velmi složitých součástí.
Filozofií společnosti je sdílet nejnovější poznatky nejen o Murlubricu, ale o dalších konstrukčních plastech a úspěšných aplikací a to formou technického poradenství či odborné konzultace. Vysokou úroveň poradenství našich zaměstnanců zaručuje úzká spolupráce s odborníky mateřské firmy Murtfeldt Kunststoffe a to prostřednictvím pravidelných školení a výměny technických informací z nejvyspělejšího trhu Evropy.

Na www.murtfeldt.cz naleznete kontaktní údaje na naše technické poradce v České a Slovenské republice, kteří Vás rádi a bezplatně navštíví.
Murtfeldt plasty nabízí výrobu dílců podle výkresové dokumentace, celé desky, tyče,ale i přířezy jakéhokoliv rozměru z konstrukčních plastů, které znáte pod těmito obchodními názvy: Materiál S®, Materiál S 1000®, Muralen®, Murylon B®, Murylon A®, Murlubric®, Murylon® HT, Murytal® C, Murytal® H, Murylat®, Murinyl®, Murflor®, Murinyl® SP, Murpec®, Murpec® SP a mnohé další materiály.
Ing.Libor Galatík
 

 
Publikováno: 4. 8. 2013 | Počet zobrazení: 3141 článek mě zaujal 401
Zaujal Vás tento článek?
Ano