rosler murr Schunk

Repase použitých vozíků na nejvyšší úrovni

Od letošního března výrazně rozšiřuje společnost Jungheinrich svoje repasní centrum v Drážďanech. Roční kapacita 4500 repasovaných vozíků má být v rámci projektu „2018“ za provozu navýšena postupně na 8000 vozíků ročně. 

 

Repasní centrum v Drážďanech je v provozu od poloviny roku 2006. Jeho výrobní kapacita se od té doby téměř ztrojnásobila. Plocha o výměře 19 000 m2, která je momentálně k dispozici, je 5krát větší než v době založení závodu.
Vozíky určené k repasi jsou do centra v Drážďanech přiváženy z celé Evropy. Tady jsou průmyslově vylepšovány v projektu repase podle čtyřhvězdičkového principu značky společnosti. Princip zahrnuje čtyři aspekty: bezpečnost, techniku, design a spolehlivost. „Opticky vylepšené a podle nejnovějších bezpečnostních standardů repasované vozíky zaručují prvotřídní pracovní výsledky a spolehlivou ochranu před nečekanými výpadky. Našim čtyřhvězdičkovým vozíkům proto říkáme také Jungheinrich JungSTARs,“ řekl Ronald Ohlrogge, vedoucí oddělení pronájmu použitých vozíků ve firmě Jungheinrich.
Přijaté použité vozíky projdou vstupní technickou prohlídkou a potom jsou rozebrány na jednotlivé konstrukční části, které jsou opraveny. Části ovlivňující bezpečnost provozu vozíku jsou vyměněny. Při repasi se používají jen originální náhradní díly. V závěrečné fázi projdou vozíky lakovací linkou v kvalitě, na jakou jsou zákazníci zvyklí. Na výstupu mají problém rozeznat repasovaný vozík od nového i odborníci.
Podle koncepce drážďanského centra jsou v současné době stavěna lokální centra použitých vozíků Jungheinrich na čínském a brazilském trhu. /mk/
 

 
Publikováno: 3. 7. 2013 | Počet zobrazení: 2879 článek mě zaujal 574
Zaujal Vás tento článek?
Ano